„Irma Vep” – Tom Sturridge obok Alicii Vikander w obsadzie serialu studia A24

Kolejne nazwiska dołączyły do serialowego remake'u Irmy Vep” z 1996 roku. W produkcji HBO i studia A24 pojawią się Byron Bowers („Kowboj na betonowej prerii”) i Tom Sturridge („Sandman”). Główną bohaterkę zagra Alicia Vikander.

Vikander wcieli się w Mirę, amerykańską aktorkę mającą szczyt kariery za sobą, która w obliczu niedawnego rozstania chce podjąć się nowego wyzwania i przyjmuje rolę we francuskiej produkcji. Aktorka ma wystąpić w przeróbce francuskiego klasyka kina niemego pod tytułem „Les Vampires” stworzonego w 1915 roku przez Louisa Feuilladea. Podczas pracy na planie kryminalnego thrillera Mira zaczyna mieć wrażenie, że fikcyjny świat oraz rzeczywistość zaczynają się przenikać.

Bowers wcieli się w Hermana, hollywoodzkiego filmowca odwiedzającego Paryż w ramach trasy promocyjnej najnowszego obrazu. Sturridge zagra Eamonna, byłego chłopaka Miry. Dodajmy, że rolę miał początkowo zagrać Jerrod Carmichael, ale aktor musiał opuścić projekt przez wzgląd na konflikty grafikowe. 

Twórcą serialu będzie Olivier Assayas mający w swoim dorobku nie tylko pierwowzór serialu, ale także takie produkcje jak „Stylistka” z Kristen Stewart, „Sils Maria” oraz „Pewnego lata”.

źródło: Deadline / zdj. Fox Searchlight