Iwan Rheon na nowym plakacie filmu 303. Bitwa o Anglię

Z okazji przypadającej na 14 kwietnia 103. rocznicy urodzin wybitnego polskiego lotnika Jana Zumbacha, Kino Świat zaprezentowało nam drugi plakat filmu 303. Bitwa o Anglię. W polskiego bohatera wcieli się Iwan Rheon. Zobaczcie sami.

303. Bitwa o Anglię to polsko-brytyjska produkcja opowiadająca o słynnej Bitwie o Anglię, w której jednymi z najskuteczniejszych okazali się polscy żołnierze z Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki.

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

DapsHcuXkAAOyOA.jpg large.jpg

W obsadzie, obok polskich aktorów wystąpią także międzynarodowe gwiazdy: Iwan Rheon znany z serialu Gra o Tron oraz syn Mela GibsonaMilo Gibson znany z filmu Przełęcz ocalonych. Reżyserem filmu jest David Blair, a scenariusz stworzyli Robert Ryan i Alastair Galbraith.

W filmie wystąpią również: Filip Pławiak, Adrian Zaremba, Sławomir Doliniec, Rafał Ferenc, Damian Dudkiewicz, Kamil Lipka. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery.

źródło: Kino Świat