J.J. Abrams i Matt Reeves odpowiedzą za nowy serial animowany o Batmanie na HBO Max

HBO Max zapowiedziało realizację nowego serialu poświęconego postaci Mrocznego Rycerza. Za animację „Batman: Caped Crusader” odpowiedzą Bruce Timm („Batman: The Animated Series”), J.J. Abrams i Matt Reeves, reżyser najnowszego aktorskiego widowiska o Batmanie.

Włodarze HBO Max zdecydowali się na natychmiastowe zamówienie od twórców pełnego sezonu nowej animacji. Choć w produkcję zaangażowany jest Timm, seria zapowiadana jest jako zupełnie nowe wyobrażenie mitologii Batmana.

O tym, czego mogą spodziewać się widzowie pokrótce opowiedział producent Sam Register z Warner Bros. Animation:

„Batman: The Animated Series” to arcydzieło, które ukształtowało wyobrażenie tej postacie dla całego pokolenia fanów. Działając w tym duchu, łączymy z sobą trzech znakomitych twórców, J.J., Matta i Bruce'a. Każdy z nich ma własne, intuicyjne wyobrażenie i uznanie wobec postaci. Stworzą nową serię, kontynuującą to przełomowe dziedzictwo.

Z oświadczenia Abramsa, Timma i Reevesa dowiedzieliśmy się z kolei, że „Batman: Caped Crusader” ma wykreować atmosferę rodem z kina noir. Zgodnie z zapowiedziami, nowe opowieści wnikną głęboko w psychikę Batmana i innych kultowych postaci znanych z komiksów DC. W produkcję zaangżowane będzie studio Bad Robot oraz Cartoon Network.  

CE8282E0-78E9-4747-8EE6-32FE02490EEB.jpeg

źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.