J.J. Abrams pracuje nad nowym serialem sci-fi dla HBO

Pierwsze doniesienia o „Demimonde”, nowym serialu planowanym przez J.J. Abramsa, słyszeliśmy już dwa lata temu. Od tego czasu projekt poszedł jednak w odstawkę w związku z pracami nad „Skywalker. Odrodzenie”. Teraz, gdy Abrams powrócił z odległej, odległej galaktyki, serial HBO wrócił na stół. Artysta prowadzi podobno rozmowy z kandydatami na stanowisko showrunnera.

Abrams pozostawia „Skywalker. Odrodzenie” (które właśnie przebiło barierę miliarda dolarów w box offisie) za sobą, skupiając się na projektach związanych z monstrualnym kontraktem, który w ubiegłym roku podpisał z WarnerMedia. Jak informuje Casey Bloys, jedna z czołowych postaci HBO, artysta właśnie rozpoczął rozmowy z potencjalnymi współpracownikami. 

Demimonde” zapowiadane jest jako widowisko science fiction na epicką, a zarazem intymną skalę. Serial będzie pierwszym samodzielnym telewizyjnym dziełem Abramsa od czasu wyprodukowanego dla ABC serialu „Alias: Agentka o stu twarzach”.

Stworzeniem serialu zajmie się oczywiście Bad Robot, studio założone przez Abramsa. Artysta objął funkcję producenta wykonawczego wraz z Benem Stephensonem. Warto dodać, że „Demimonde” jest trzecim serialem, który Bad Robot nakręci przy współpracy z HBO, obok „Westworld” i zapowiadanego „Lovecraft Country”.

Źródło: Deadline.com / zdj. Paramount Pictures