J.J. Abrams stworzy serialowe przygody Madame X z DC Comics

J.J. Abrams zabiera się za kolejny oryginalny serial bazujący na komiksach DC Comics. Produkcja o przygodach mało znanej bohaterki Madame X powstanie oczywiście dla platformy HBO Max.

Abrams związał się z Warnerem ogólną umową, w ramach której skupia się na tworzeniu nowych seriali dla platformy HBO Max oraz filmów dla studia Warner Bros. Jednym z przygotowywanych seriali przez Abramsa jest serial o Justice League Dark. Wygląda na to, że HBO chce mocno skupić się na mrocznej części swojego uniwersum DC, ponieważ serial o Madame X również zabierze nas w te rejony. Przygotowaniem serialu pod okiem Abramsa zajmie się Angela Robinson pracująca przy serialach „Czysta krew”, „Wyposażony” oraz „Profesor Marston i Wonder Women”. Podobnie jak Abrams autorka podpisała z Warnerem nową umowę, która pozwoli jej zająć się opracowaniem oryginalnych seriali dla HBO Max. Wcześniej Robinson pracowała dla studia Paramount Pictures.

Madame X znana także jako Madame Xanadu debiutowała w komiksowym uniwersum DC Comics w 1978 roku i należy do uniwersum Justice League Dark. To czarodziejka, która pomagała między innymi Legionowi Samobójców i jest duchowym doradcą Spectre. W uniwersum The New 52 pomagała Dark League i okazało się, że była matką złoczyńcy o pseudonimie Doctor Destiny.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. DC Comics