J.K. Simmons o powrocie do roli Gordona. Kiedy aktor wejdzie na plan „Batgirl”?

J.K. Simmons udzielił nowego wywiadu, w którym pokrótce przybliżył okoliczności swojego powrotu do roli komisarza Gordona w telewizyjnym widowisku „Batgirl”. Dowiedzieliśmy się też, kiedy aktor pojawi się na planie.

Podczas rozmowy w ramach podcastu „Happy, Sad, Confused” z Joshem Horowitzem, Simmons przyznał, że był bardzo zaskoczony, gdy wytwórnia zaproponowała mu powrót do roli Gordona. Aktor wyjawił też, że prace na planie widowiska mają ruszyć w najbliższych tygodniach, a on sam ma znaleźć się przed kamerą w styczniu przyszłego roku. 

Byłem w szoku gdy niedawno zapytano mnie, czy chciałbym wrócić do komisarza Gordona, tym razem w istotniejszej roli... nie mogę się tego doczekać. Myślę, że przedzwonię w najbliższych dniach do [gwiazdy filmu, Leslie Grace] i reżyserów, aby umówić się na wstępne próby... Oni startują już wkrótce, a ja dołączę jakoś w styczniu na planie w Glasgow. To wspaniałe miejsce na zdjęcia. (...)

Przypomnijmy, że aktor debiutował w roli Gordona w filmie Liga Sprawiedliwości w 2017 roku. Niedawno mogliśmy zobaczyć go także w tej roli w reżyserskiej wersji produkcji przygotowanej przez Zacka Snydera na potrzeby HBO Max. W obsadzie produkcji Batgirljest wspomniana w rozmowie Leslie Grace mająca zagrać Barbarę Gordon, która przywdziewa kostium i rusza na ratunek mieszkańcom Gotham City.

Film szykowany jest z myślą o premierze wyłącznie w serwisie HBO Max. Reżyserią zajmą się Adil El Arbi i Bilall Fallah odpowiadający niedawno za film „Bad Boys for Life”. Za scenariusz odpowiada Christina Hodson, która napisała historię do filmów „Ptaki nocy” i „The Flash”.

źródło: Collider.com / zdj. Warner Bros.