Jak Disney+ poradził sobie pierwszego dnia w Europie? Znamy wynik

Od 24 marca platforma Disney+ dostępna jest w siedmiu krajach Europy. Jaką popularnością cieszył się streamingowy serwis Disneya w ciągu pierwszego dnia? Poznaliśmy pierwsze dane.

Według szacunków firmy App Annie zajmującej się badaniami ruchu w Internecie we wtorek w dzień swojego debiutu w takich krajach Europy jak Wielka Brytania, Irlandia, Austria, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Szwajcaria aplikacja Disney+ została pobrana 5 milionów razy.

Oczywiście liczba pobrań aplikacji nie przekłada się bezpośrednio na liczbę subskrybentów – nie oznacza, to, że Disney+ zyskał w ciągu jednego dnia 5 mln nowych użytkowników, bowiem klienci często pobierają aplikację na kilku urządzeniach (zaznaczmy jednak, że dane dotyczą wyłącznie urządzeń mobilnych i nie obejmują między innymi aplikacji dostępnych na telewizorach). Wynik ten pokazuje mimo wszystko, że zapotrzebowanie na domową rozrywkę w Europie pozostaje na wysokim poziomie, zwłaszcza teraz, gdy widzowie nie mogą uczęszczać do kin.

Jak wynik ten wypada na tle USA? Pod koniec listopada 2019 roku raport od firmy Apptopia pokazywał, że w ciągu pierwszych 13 dni od uruchomienia serwisu Disney+ jego aplikacja została pobrana 15,5 miliona razy przez użytkowników smartfonów z systemami iOS i Android

Na początku roku Bob Iger ujawnił, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy – od listopada do lutego – serwis Disney+ zyskał 28,6 mln subskrybentów. Szef Disneya dodał, że studio jest zadowolone z osiąganych przez serwis wyników i było pozytywnie zaskoczone faktem, że użytkownicy nie zdecydowali o masowym anulowaniu subskrypcji po zakończeniu emisji serialu „The Mandalorian”.

W Europie klienci mogą korzystać z platformy bezpośrednio na dedykowanych stronach lub za pomocą takich platform i urządzeń jak:

  • Amazon  – urządzenia i platformy Fire TV
  • Apple – iPhone, iPad, iPod i Apple TV, aplikacja Apple TV
  • Google – smartfony na Androidzie, telewizory na Androidzie i Google Chromecast
  • LG – telewizory z systemem webOS
  • Microsoft – konsola Xbox One S i Xbox One X
  • Roku
  • Samsung – telewizory smart
  • Sony – telewizory smart i konsola PlayStation 4

Dzięki szeroko zakrojonej dystrybucji mającej spopularyzować platformę wśród jak największej grupy odbiorców Disney+ dostępny jest także w ofercie wielu czołowych europejskich dystrybutorów telekomunikacyjnych i telewizyjnych, w tym Deutsche Telekom w Niemczech, O2 i Sky w Wielkiej Brytanii, Telefonica w Hiszpanii, TIM we Włoszech i Canal + we Francji (w tym kraju Disney+ pojawi się 7 kwietnia). Każdy z wymienionych dostawców będzie mógł oferować dostęp do platformy Disney+ w ramach swoich indywidualnych pakietów.

Przypomnijmy, że Europejczycy zapłacą za dostęp do platformy Disney+ 6,99 euro na miesiąc i 69,99 euro na rok – jest to więc ta sama cena, którą płacą już od listopada zeszłego roku klienci z Holandii. W przypadku brytyjskiego podwórka cena miesięcznego abonamentu wyniesie 5,99 GBP, a rocznego analogicznie 59,99 GBP.

źródło: Variety.com / zdj. Disney