Jak długo potrwa „Yellowstone”? Taylor Sheridan zna zakończenie serii

W ramach bieżącego sezonu hitowego serialu „Yellowstone” do oferty platformy Paramount+ trafią jeszcze dwa odcinki. Tymczasem Tyler Sheridan udzielił wywiadu dotyczącego przyszłości serii. Jak się okazuje, twórca zarówno tego serialu, jak i jego powiększającej się listy spin-offów wie już, jakie zakończenie czeka na rodzinę Duttonów.

Podczas gdy „Yellowstone” i jego debiutujący niedawno prequel „1883” przyciągają do usługi Paramountu bezprecedensowe widownie, Sheridan ma perspektywę ostatecznego celu głównej serii. Nie oznacza to bynajmniej, że z produkcją pożegnamy się w najbliższym czasie. Z rozmowy z głównym projektantem „uniwersum” serialu dowiedzieliśmy się jednak, że „Yellowstone” potrwa mniej niż dziewięć sezonów.

Wiem, jak [„Yellowstone”] się skończy. Piszę zmierzając w stronę tego zakończenia. Możemy sobie pozwolić na ograniczoną ilość lawirowania zanim historia zacznie wytracać pęd. Nie możemy pracować na jałowym biegu, tylko dlatego że [serial] jest popularny. Potrwa tyle lat, ile zabierze nam opowiedzenie tej historii, ale nie zobaczycie dziewięciu sezonów. Nie ma szans.

Następne seriale osadzone w świecie „Yellowstone”

W rozmowie z New York Timesem, Sheridan parokrotnie podkreślał, że zależy mu, by jego seriale na Paramount+ rozwijały się z fundamentem położonym w mocnych i wyrazistych historii, aniżeli wyłącznie eksploatowały sukcesy „Yellowstone”. Na bezpośrednie pytanie o przyszłość „uniwersum” – o dalsze projekty osadzone w świecie serialu o rodzinie Duttonów – showrunner odpowiedział wymijająco.

Nie ograniczam się. Przyciąga mnie opustoszały Zachód, bo sam żyłem tam przez większość mojego życia. Mieszkałem też przez chwilę w Nowym Jorku. Podobało mi się tam, ale pisząc o nim wciąż byłbym outsiderem. Lubię wychodzić na zewnątrz. Uwielbiam używać kamery jako pędzla. Wciąż odkrywam, że naprawdę rzadko ma się okazję zobaczyć przepastność tego kraju. Na chwilę obecną fascynuje mnie to najbardziej. 

Przypomnijmy, że premierę ostatnich dwóch odcinków czwartego sezonu „Yellowstone” zaplanowano na kolejno 26 grudnia i 2 stycznia. Z kolei prequel „1883” powróci z trzecim odcinkiem już w najbliższą niedzielę.

źródło: New York Times / zdj. Paramount