Jak wypadła oglądalność drugiego sezonu serialu „Jack Ryan”? Znamy wyniki

1 listopada swoją premierę miał drugi sezon serialu „Tom Clancy's Jack Ryan” z Johnem Krasinskim w roli głównej. Jak wypadła jego oglądalność?

W ciągu pierwszego tygodnia każdy odcinek drugiego sezonu serialu od platformy Prime Video obejrzało średnio 4,62 miliona widzów z USA. W ciągu pierwszych siedmiu dni dostępności, czyli od 31 października do 6 listopada, pierwszy odcinek obejrzało około 7,3 miliona widzów – to oczywiście najlepszy wynik ze wszystkich ośmiu epizodów drugiej serii.

Podczas przed premiery w Halloween (31 października) pierwszy odcinek przyciągnął 950 tys. amerykańskich widzów, a ponad 2 miliony oglądało go dzień później w dniu oficjalnej premiery. Finałowy odcinek w ciągu pierwszych siedmiu dni obejrzało już tylko 2,85 mln widzów.

Nielsen twierdzi, że 171 tys. widzów ukończyło oglądanie całego sezonu już 1 listopada, a 9,2 mln użytkowników serwisu Prime Video obejrzało przynajmniej kilka minut serialu w ciągu pierwszych siedmiu dni.

Amazon nie udostępnia szczegółowych wyników oglądalności swoich programów, a pamiętajmy, że badania Nielsena mierzą oglądalność wyłącznie wśród widzów telewizyjnych i są ograniczone do Stanów Zjednoczonych. Wyniki nie obejmują oglądalności na innych urządzeniach lub w innych krajach.

Trzeci sezon serialu „Tom Clancy's Jack Ryan” został już oficjalnie zapowiedziany, a ostatnio ujawniono, że kontrole nad nowymi odcinkami popularnego serialu od platformy Prime Video przejmie twórca „Skazanego na śmierć”, Paul Scheuring.

W marcu z serialem pożegnał się z jego dotychczasowy współtwórca Carlton Cuse. Mówiło się, że trzecią serią zajmie się w jego miejsce David Scarpa odpowiadający za scenariusze do filmów „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” i „Wszystkie pieniądze świata”, ale twórca zrezygnował z projektu zaraz po dołączeniu do zespołu.

Data premiery trzeciej serii nie jest jeszcze znana, ale możemy zakładać, że serial powróci w drugiej połowie 2020 roku.

źródło: Hollywoodreporter.com / zdj. Amazon Prime Video