Jak zakończy się  „Stranger Things”? NA PEWNO nie tak: Popularna teoria fanów obalona

W ciągu najbliższych tygodni Netflix w końcu rozpocznie prace na planie finałowego sezonu swojego wielkiego serialowego hitu „Stranger Things”. Jak zakończy się piąty sezon? Fabuła oczywiście trzymana jest w wielkiej tajemnicy, ale twórcy zdecydowali się na obalenie właśnie jednej z popularnych teorii fanów.

Jak zakończy się Stranger Things? Nie, to nie był tylko sen

Bracia Duffer wspólnie z całą ekipą i aktorami przygotowują się właśnie do wejścia na plan piątego sezonu „Stranger Things”, który ma zakończyć trwającą od siedmiu lat serię. Prace na planie wystartują na początku 2024 roku z ponad siedmiomiesięcznym opóźnieniem spowodowanym strajkiem hollywoodzkich aktorów i scenarzystów. Matt Duffer i Ross Duffer, czyli twórcy hitowej serii o dzieciakach z Hawkins gościli ostatnio na premierze scenicznego prequela serialu pod tytułem „Stranger Things: The First Shadow”, który grany jest obecnie na deskach londyńskiego Phoenix Theatre.

Przy okazji swojej przemowy do widzów, twórcy serialu zdecydowali się na obalenie jednej z teorii fanów na temat tego, jak zakończy się „Stranger Things”. Wśród niektórych miłośników produkcji panowało od lat przekonanie, że hit Netfliksa zakończy się w dosyć specyficzny sposób. Według ich teorii żadne z wydarzeń, które oglądaliśmy na ekranie, nigdy nie miało miejsca, a wszystkie wydarzenia są jedynie wytworem wyobraźni głównych bohaterów rozgrywających wyjątkowo długą i gigantyczną rozgrywkę w Dungeons & Dragons.

„Tak, to prawda. Takie będzie zakończenie.... Nie” – żartował Matt Duffer podczas premiery scenicznego prequela serialu. Jego brat Ross dodał: „To byłoby jednoznaczne z powiedzeniem: To wszystko było snem. Zapewniam Was, że nie tak zakończymy ten serial. Od jakiegoś czasu wiemy już, dokąd zmierzamy. I mamy pewność, że to dobre zakończenie. Miejmy nadzieję, że to zadowoli wszystkich. Zobaczymy”.

Możemy więc spodziewać się zakończenia, które na pewno będzie osadzone w rzeczywistym świecie, a wszystkie przygody Jedenastki i jej przyjaciół na pewno nie były tylko snem, czy scenariuszem rozgrywki w D&D. Zapowiadał to już ostatnio też David Harbour grający Jima Hoppera. „Piękno tego zakończenia polega na tym, że to będzie prawdziwy finał – wszystko zakończy się w bardzo realny sposób” – zapewniał Harbour.

Stranger Things 5 – kiedy premiera na Netflix?

„Stranger Things 5” – kiedy premiera

Opóźnienie wywołane strajkami scenarzystów i aktorów przekreśliło szanse na powrót „Stranger Things” w 2024 roku. Pierwotne plany zakładały start zdjęć już latem 2023 roku i wtedy mogliśmy być pewni, że nawet jeśli serial nie wyrobi się na lato 2024 roku, to jesienią powinien w końcu zawitać do widzów. Teraz nie ma już takiej możliwości, aby serial został ukończony nawet na końcówkę przyszłego roku.

Zdjęcia potrwają przynajmniej 5-6 miesięcy, a kilka kolejnych twórcy będą ciężko pracowali nad efektami specjalnymi, których w ostatniej serii zdecydowanie nie zabraknie. Najwcześniej piąty sezon „Stranger Things” pojawi się na Netflix dopiero latem 2025 roku.

źródło: deadline.com / zdj. Netflix