Jak zdemaskować Ghostface’a? David Arquette omawia zasady slashera w nowym fragmencie „Krzyku 5”

Kultowy „Krzyk” w reżyserii Wesa Cravena zasłynął przede wszystkim jako demontaż klasycznych fabularnych tropów w slasherach. W nowym fragmencie debiutującej w przyszłym tygodniu piątej odsłony cyklu, Dewey grany przez Davida Arquette'a podtrzymuje metafilmowy wydźwięk cyklu i objaśnia młodym bohaterom, jakimi zasadami kierują się kolejne wersje Ghostface'a.

Dewey, który z oryginalnym zabójcą z pierwszego filmu oraz wszystkimi jego naśladowcami ściera się od ponad ćwierć stulecia, przedstawił nowym bohaterom „Krzyku” trzy zasady, które pomogą w ujawnieniu tożsamości mordercy. Po pierwsze – jak tłumaczy przemęczony bohater Arquette'a – nie można ufać postaci będącej obiektem miłosnym. Po drugie, motywem zabójcy jest zawsze coś, co zdarzyło się w przeszłości serii. Zasada numer trzy wskazuje natomiast, że mordercą jest zawsze ktoś, kto wchodzi w skład paczki przyjaciół pierwszej ofiary. Rzućcie okiem na nową scenę poniżej.

Dodajmy, że wraz z nowym klipem z filmu, do sieci trafił też krótki materiał o poprzednich zbrodniach Ghostface'a. W stylizowanym na telewizyjny reportaż montażu, podsumowującym co wydarzyło się w cyklu „Krzyk” od debiutu w 1996 roku, jako dziennikarka Gale Weathers pojawiła się występujaca też w samym filmie Courtney Cox.

Poza Arquettem i Cox, w obsadzie „Krzyku 5” są również między innymi Neve CampbellMelissa Barrera, Mason Gooding i Jenna Ortega. Reżyserią zajęli się Matt Bettinelli-Olpin oraz Tyler Gillett („Zabawa w pochowanego”).

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Paramount