Jake Gyllenhaal zagra główną rolę w nowym filmie Guya Ritchiego

Jake Gyllenhaal oficjalnie dołączył do obsady nowego filmu w reżyserii Guya Ritchiego. Produkcja pod tytułem „The Interpreter” zabierze nas do Afganistanu i opowie historię żołnierza chcącego spłacić dług wobec swojego przewodnika.

W nowym filmie Guya Ritchiego poznamy historię Johna Kinleya, żołnierza stacjonującego w Afganistanie, którego oddział podczas ostatniej misji wpada w zasadzkę. Z życiem uchodzą tylko John i Ahmed, lokalny przewodnik i tłumacz. Ich tropem rusza grupa bojowników, ale Ahmedowi ostatecznie udaje się dostarczyć ciężko rannego Johna w bezpieczne miejsce. Po powrocie do ojczyzny John dowiaduje się, że Ahmed i jego rodzina nie otrzymali obiecanego azylu w Stanach Zjednoczonych i postanawia wrócić do Afganistanu, aby spłacić swój dług i ochronić rodzinę przyjaciela przed lokalnymi służbami ścigającymi zdrajców. 

Ritchiego do opowiedzenia historii zainspirowały rozmowy z żołnierzami i tłumaczami, którzy pomagając armii Stanów Zjednoczonych, stawiają na szali nie tylko swoje życie, ale także los najbliższych. Scenariusz przygotowali sam Guy Ritchie oraz Ivan Atkinson i Marn Davies. Dla Gyllenhaala będzie to kolejny angaż w wojennej produkcji rozgrywającej się na terenie Afganistanu. Ostatnio aktor otrzymał główną rolę w wojennym dramacie „Combat Control opartym na prawdziwych wydarzeniach.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros. Pictures / Summit Entertainment