Jake Gyllenhaal zagrał sierżanta w wojennym filmie Guya Ritchiego. Nowa zapowiedź „The Covenant”

Do sieci trafiła nowa zapowiedź wojennego thrillera akcji pt. „The Covenant” w reżyserii Guya Ritchiego („Dżentelmeni”, „Przekręt”). W głównej roli występuje Jake Gyllenhaal wcielający się w żołnierza, który chce spłacić dług wobec swojego przewodnika. Rzućcie okiem na materiał promocyjny.

Film opowiada historię Johna Kinleya, żołnierza stacjonującego w Afganistanie, którego oddział podczas ostatniej misji wpada w zasadzkę. Z życiem uchodzą tylko John i Ahmed, lokalny przewodnik i tłumacz. Ich tropem rusza grupa bojowników, ale Ahmedowi ostatecznie udaje się dostarczyć ciężko rannego Johna w bezpieczne miejsce.

Po powrocie do ojczyzny John dowiaduje się, że Ahmed i jego rodzina nie otrzymali obiecanego azylu w Stanach Zjednoczonych i postanawia wrócić do Afganistanu, aby spłacić swój dług i  ochronić rodzinę przyjaciela przed lokalnymi służbami ścigającymi zdrajców. Ritchiego do opowiedzenia historii zainspirowały rozmowy z żołnierzami i tłumaczami

Sprawdź też: Co dalej z „Johnem Wickiem”? Scena po napisach wyznaczy nowy kierunek? Reżyser nie chciał kręcić od razu piątej części

Wraz z Gyllenhaalem obsadę filmu „The Covenant” tworzą m.in. Dar Salim, Antony Starr, Alexander Ludwig, Bobby Schofield, Emily Beecham oraz Jonny Lee Miller. Ritchie wyreżyserował obraz na podstawie skryptu, który sporządził wspólnie z Ivanem Atkinsonem i Marnem Davisem.

Data premiery filmu „The Covenant” została wyznaczona na 21 kwietnia.

Zdj. MGM