Jakie są szanse na sequel „Hana Solo”? Scenarzysta odpowiada

Zła wiadomość dla wszystkich entuzjastów filmu o młodym Hanie Solo. Zgodnie z informacją przekazaną przez jednego ze scenarzystów drugiego kinowego spin-offa „Gwiezdnych Wojen”, przynajmniej na ten moment Disney nie ma planów na przygotowanie kontynuacji.

Solo: A Star Wars Story” nie przyniósł Disneyowi zbyt dużego zysku, stając się pierwszą finansową porażką uniwersum „Star Wars” od czasu przejęcia go przez Myszkę Miki. A jednak, od czasu swojej premiery w 2018 roku, film zjednał sobie szerokie grono oddanych fanów i status obrazu kultowego. Co więcej, coraz więcej widzów zadowolonych z tego, jak ze słynną postacią poradził sobie Alden Ehrenreich, domaga się sequela. W rok po kinowym debiucie na Twitterze trendował wpis oznaczony hashtagiem „MakeSolo2Happen”. Swoim tweetem wsparł go wówczas sam Ron Howard, reżyser „Solo”. 

Po tym jak do Internetu przedostały się przeróżne plotki o tajemniczych planach Disneya (w pewnym momencie do sieci trafiły nawet doniesienia o tym, że korporacja planuje przerobić potencjalną kontynuację na serial telewizyjny), Jon Kasdan, scenarzysta filmu zdecydował się skomentować sprawę. Jak się okazuje, Disney nie zamierza się, w najbliższym czasie, zabierać za sequel, mając perspektywie mnóstwo innych projektów:

Nie sądzę, by ktoś sie teraz miał zająć sequelem „Solo”. Myślę, że taki film byłby teraz bardzo trudny do sprzedania, a grafik [Disney+] jest naprawdę... wypchany. Czekam na wszystkie te seriale. Moja praca nad [kolejnym „Indianą Jonesem”] już dawno się zakończyła, ale cieszy mnie, że w końcu coś ruszyło się do przodu.

Plany Disneya w kontekście rozwoju swojej platformy streamingowej w istocie są imponujące. Niedawno zakończyły się prace na planie drugiego sezonu „The Mandalorian”. Lucasfilm pracuje też nad serialami o przygodach Cassiana Andora z „Rogue One” oraz Obi-Wana Kenobiego, w którego raz jeszcze wcielić się ma Ewan McGregor. 

A Wy? Chcielibyście, by Han Solo powrócił w kolejnym filmie? A może wolelibyście zobaczyć uwielbianego przemytnika w serialu na Disney+? 

Przeczytajcie też naszą recenzję filmu „Han Solo: Gwiezdne Wojny - Historie”

Źródło: Cinemablend.com / zdj. Disney