James Gunn przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia prac nad swoim pierwszeym komiksowym serialem dla platformy HBO Max, ale zaraz po zakończeniu zdjęć do „Peacemakera” reżyser powróci do Marvela, by zakończyć swoją trylogię „Strażników Galaktyki”. Reżyser potwierdził właśnie, że scenariusz do filmu został już ukończony.
Gunn został poproszony o aktualizację statusu jego projektu przygotowywanego w ramach Filmowego Uniwersum Marvela na Twitterze. Reżyser i scenarzysta „Strażników Galaktyki” potwierdził, że scenariusz jest już napisany, a ostatnio zatrudniono nawet większość szefów produkcji projektu. Data rozpoczęcia prac na planie nie została jeszcze ujawniona, ale możemy założyć, że ekipa rozpocznie zdjęcia w drugiej połowie przyszłego roku.
Script is written and most of the production heads have been hired. https://t.co/57nRIgchN4
— James Gunn (@JamesGunn) November 10, 2020
Szczegóły fabuły pozostają obecnie tajemnicą, ale już wcześniej Gunn sugerował, że zamierza zakończyć historię Strażników na swoim trzecim filmie i sugerował, że dla niektórych postaci może być to pożegnanie ze światem MCU, tym bardziej że Marvel w ostatniej części „Avengers” wyraźnie pokazał, że chce domykać historię swoich pierwszych herosów, aby zrobić miejsce dla zupełnie nowych bohaterów. Reżyser zdradził także, że jedną z istotniejszych postaci w trzeciej części serii będzie Kraglin grany przez brata reżysera, Seana Gunna.
Wcześniej James Gunn zdradził właśnie, że trzecia część jego serii będzie osadzona po wydarzeniach z filmu „Thor: Love and Thunder”. Film „Strażnicy Galaktyki 3” został oficjalnie osadzony w piątej fazie Marvela.
zdj. Marvel