James Ransone kolejną gwiazdą „Czarnego telefonu” Scotta Derricksona

Scott Derrickson znalazł kolejną gwiazdę swojego nowego horroru pod tytułem „Czarny telefon”. Do obsady produkcji będącej adaptacją opowiadania Joego Hilla dołączył James Ransone znany fanom horroru „To: Rozdział 2”.

W obsadzie produkcji są już Ethan Hawke, Mason Thames, Madeleine McGraw i Jeremy Davies. Film powstanie dla studia Blumhouse. Scenariusz przygotowali C. Robert Cargill i sam Derrickson.

Oryginalne opowiadanie Joego Hilla (syna Stephena Kinga) znalazło się w wydanym w Polsce zbiorze „Upiory XX wieku”. „Czarny telefon” opowiada historię młodego Johna Finneya, który staje się ofiarą seryjnego porywacza. Bohater trafia do piwnicy, noszącej ślady sześciu poprzednich, makabrycznie zamordowanych w niej lokatorów. W celi znajduje się też staroświecki telefon, który – choć dawno odłączony – dzwoni po nocach. W słuchawce odzywają się głosy umarłych

Porywcza zagra Ethan Hawke w porwanego wcieli się Mason Thames, jego siostrę zagra Madeleine McGraw, a Jeremy Davis pojawi się na ekranie jako ojciec wspomnianej dwójki.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros. / Universal Pictures