Jamie Foxx potwierdza powrót do roli Electro i sugeruje Multiwersum?

Przez ostatnie dni fani Marvela zastanawiają się, co dla MCU oznacza powrót Jamiego Foxxa do roli Electro, którego zdobywca Oscara zagrał w niezwiązanej z uniwersum Marvela filmie „Niesamowity Spider-Man 2”. Do swojego ponownego angażu w roli popularnego złoczyńcy z komiksów odniósł się na Instagramie sam zainteresowany.

1 października dowiedzieliśmy się, że Jamie Foxx wcielający się w Electro w drugim filmie serii „Niesamowity Spider-Man”, w którym bohatera komiksów Marvela grał Andrew Garfield ponownie zagra złoczyńcę w najnowszym filmie od studia Sony Pictures. W swoim wpisie na Instagramie, który został szybko usunięty, aktor potwierdził swój udział w projekcie i dodał, że w filmie z Tomem Hollandem nie będzie przypominał wyglądem wcześniejszej wersji złoczyńcy, czyli nie będzie niebieski. Co jednak najciekawsze, aktor podsumował swój wpis kilkoma grafikami fanów, wśród których jedna pokazywała trzech różnych Spider-Manów szykujących się do walki z Electro. Aktor podgrzał tym samym plotki dotyczące pojawienia się Multiwersum, które może doprowadzić do tego, że swoje role Spider-Mana powtórzą Andrew Garfield i Tobey Maguire.

W ramach plotek coraz głośniej mówi się, że do powstania Multiwersum doprowadzi Scarlet Witch, która w swoim serialu stworzy wizję świata, w której wiedzie wspólne życie z Visionem. Wykreowanie nowej rzeczywistości ma w jakiś sposób sprawić, że do MCU przenikną alternatywne wersje złoczyńców, a co za tym idzie także herosów. Wątek ten ma być kontynuowany w drugim filmie o Doktorze Strange'u. Zobaczymy w nim najprawdopodobniej, jak mistrz magii próbuje zapanować nad bałaganem stworzonym przez bohaterkę Elizabeth Olsen.

Pierwotnie film „Spider-Man 3” miał zadebiutować na ekranach 5 listopada 2021 roku, ale został później przesunięty na 17 grudnia. Przy rozpoczęciu zdjęć w styczniu lub lutym możemy obawiać się, że premiera zaliczy kolejne opóźnienie i film zobaczymy dopiero w 2022 roku.

Ze wcześniejszych przecieków wiemy, że ekipa będzie pracowała na planach w Nowym Jorku, Atalncie, Los Angeles i Islandii. W obsadzie filmu są już Tom Holland wracający w roli Petera Parkera, Zendaya, którą ponownie zobaczymy w roli MJ oraz Tony Revolori wcielający się we Flasha Thompsona. Najprawdopodobniej do swoich ról powrócą także Marisa Tomei i Jacob Batalon.

jamie foxx.jpg

zdj. Marvel / Sony Picutres