Jared Leto dołączył do obsady nowej wersji „Nawiedzonego dworu” Disneya. Kogo zagra?

Potwierdziły się plotki o angażu Jareda Leto w nowej wersji familijnego dreszczowca „Nawiedzony dwór” produkcji Disneya. Aktor z „Morbiusa” wciela się w produkcji w postać znaną jako Alistair Crump aka Hatbox Ghost, czyli upiora wywiedzionego wprost z popularnej atrakcji Disneylandu.

Film opowie historię pewnej kobiety i jej syna. Bohaterowie trafią do tytułowej posiadłości i wpadną na grupę osobliwych postaci w niejasny sposób powiązanych z krążącą wokół budynku przerażającą tajemnicą. Główne role grają Rosario Dawson, Owen Wilson, LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish i Danny DeVito. Według wczesnych opisów, postać Jareda Leto ma wyglądać bardzo podobnie do swojego odpowiednika z Disneylandu. Podobizny aktora mają pojawiać się też na licznych renesansowych portretach zdobiących wnętrza tytułowej posiadłości. Jednocześnie, postać ma być w większości zbudowana z efektów komputerowych.

Choć początkowo mówiło się, że „Nawiedzony dwórbędzie produkcją przeznaczoną na platformę Disney+, wytwórnia ogłosiła, że film doczeka się premiery na wielkim ekranie. Za kamerą stanął Justin Simien, twórca znany przede wszystkim z pracy przy serialu „Drodzy biali!”. Za scenariusz odpowiada zaś Katie Dippold, autorka remake'u „Pogromców duchów”. 

Rzućcie okiem na oficjalny opis filmu opublikowany parę miesięcy temu przez Disneya:

W tej tajemniczej historii przygodowej, pewna lekarka (Dawson) i jej dziewięcioletni syn (Chase Dillon) próbują rozpocząć nowe życie i przeprowadzają się do podejrzanie niedrogiej posiadłości w Nowym Orleanie. Wkrótce odkrywają, że przez zakup domu zyskali znacznie więcej, niż oczekiwali. Po pomoc zwracają się do księdza (Wilson), który z kolei kieruje się do owdowiałego naukowca i eksperta od zjawisk nadprzyrodzonych (Stanfield), wróżbitki z francuskiej dzielnicy (Haddish) i zgryźliwego historyka (DeVito).

Premiera 10 marca przyszłego roku.

Źródło: BD / zdj. Warner Bros.