Jason Bateman opowie o świecie superbohaterów

Jason Bateman znany ostatnio przede wszystkim widzom serialu „Ozark” od Netfliksa zajmie się reżyserią nowego filmu dla studia Warner Bros. Przypomnijmy, że aktor został ostatnio nagrodzony statuetką Emmy za wyreżyserowanie jednego z odcinków wspomnianej serii.

Jason Bateman stanie za kamerą filmu „Superworld” opartego na wydanej niedawno powieść Gusa Kriegera. Jej akcja osadzona jest w 2038 roku, kiedy wszyscy mieszkańcy Ziemi posiadają supermoce – wyjątkiem jest jeden człowiek, Ignatius Lohman. Bohater jest jednym z szeregowych pracowników umysłowych, podczas gdy jego ojciec to jeden z najpotężniejszych ludzi na świecie stojący na czele organizacji obronnej Peerless. Pewnego dnia Lohman musi zmierzyć się ze swoim korporacyjnym zwierzchnikiem potrafiącym neutralizować supermoce swoich pracowników. Historia porównywana jest do animacji z serii „Iniemamocni”.

Bateman zostanie także jednym z producentów filmu. Scenariusz do produkcji opracował Mark Perez, z którym aktor pracował ostatnio przy komedii „Wieczór gier”. Jason Bateman przygotowuje się również do wyreżyserowania kilku innych filmowych projektów. Laureat nagrody Emmy stanie za kamerą thrillera „Here Comes the Flood od Netfliksa oraz wyreżyseruje nową komedię z Johnem Ceną.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Netflix