Jason Bateman rezygnuje z reżyserii „Project Artemis” ze Scarlett Johansson i Chrisem Evansem

Jason Bateman (aktor, którego możecie kojarzyć z seriali „Ozark” i „Bogaci bankruci”) rozstał się z projektem zatytułowanym „Project Artemis”. Amerykanin był związany z filmem Apple'a jako reżyser, jednak zrezygnował z tej funkcji w wyniku różnic twórczych. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto dokładnie zastąpi go na tym stanowisku.

Powodem rezygnacji miały być różnice w podejściu twórczym zaistniałe między Batemanem a wytwórnią These Pictures, reprezentowaną przez gwiazdę produkcji Scarlett Johansson oraz Jonathana LiaKeenana Flynna. Odejście Batemana miało odbyć się w przyjacielskich warunkach i za porozumieniem obu stron.

Sprawdź też: Platforma Apple TV+ pokaże nowy film twórcy „Zniewolonego. 12 Years a Slave”. O czym opowie „Blitz”?

Szczegóły dotyczące projektu wartego 100 milionów dolarów są wciąż trzymane w tajemnicy. Jedynymi wiadomościami, którymi dysponują media jest to, że akcja filmu „Project Artemis” ma rozgrywać się w kosmosie. Autorką scenariusza jest Rose Gilroy, dla której udział przy przedsięwzięciu jest debiutem scenopisarskim. Obok Johansson w filmie występuje również Chris Evans.

Źródło: Deadline / Zdj. Netflix