Scarlett Johansson i Chris Evens jednak spotkają się na planie. Apple wykłada 100 mln za „Project Artemis”

Scarlett Johansson i Chris Evens ponownie spotkają się na ekranie. Aktorski duet znany doskonale fanom Marvela zagra razem w nowej produkcji „Project Artemis”, która powstanie dla platformy Apple TV+. Jej reżyserią zajmie się Jason Bateman wcielający się w głównego bohatera serialu „Ozark”.

Po tym, jak Scarlett Johansson i Chris Evens pożegnali się z filmowym uniwersum Marvela do ich ponownego spotkania na planie szybko mogło doprowadzić Apple, które wykupiło prawa do filmu „Ghosted”. Na początku grudnia zeszłego roku okazało się jednak, że Johansson musi zrezygnować z udziału w projekcie zapowiadanym jako romantyczna komedia z widowiskowymi scenami akcji ze względu na konflikt harmonogramu. Jej rolę ostatecznie otrzymała Ana De Armas, ale teraz okazało się, że Apple i tak doprowadzi do ponownego spotkania Czarnej Wdowy i Kapitana Ameryki.

Sprawdź też: HBO Max – pełna lista serialowych i filmowych premier kwietnia. Co obejrzymy na platformie?

To właśnie Scarlett Johansson i Chris Evens zagrają bowiem główne role w filmie „Project Artemis”, którego dystrybucją zajmie się platforma Apple TV+. Serwis chce kontynuować rozwijanie swojej oferty o głośne produkcje i zapłacił 100 mln dolarów za możliwość pokazania widzom projektu, który wyreżyseruje Jason Bateman mający w swoim dorobku między innymi kilka odcinków serialu „Ozark” oraz filmy „Rodzina Fangów” i „Szkoła życia”.

Scenariusz do filmu opracowała Rose Gilroy, córka scenarzysty i reżysera Dana Gilroya i aktorki René Russo. Wśród producentów znajdzie się także Scarlett Johansson, której firma These Pictures zleciła opracowanie scenariusza. Szczegóły na temat historii pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą, ale mówi się, że fabuła ma koncentrować się wokół kosmicznego wyścigu.

źródło: deadline.com / zdj. Marvel