Jason Momoa zostanie kolejną gwiazdą filmu Diuna. Kiedy ruszą zdjęcia?

Filmowa adaptacja Diuny, za którą odpowiada Denis Villeneuve, wciąż powiększa swoją imponującą obsadę. Niedawno informowaliśmy, że w filmie zagra Josh Brolin, a dzisiaj ogłoszono, że swoją rolę w filmie negocjuje także Jason Momoa, którego niedawno mogliśmy oglądać w filmie Aquaman. Poznajcie szczegóły.

Aktor rozpoczął niedawno negocjację na temat dołączenia do obsady filmu w roli potężnego mistrza miecza znanego jako Duncan Idaho, który jest jednym z najbliższych doradców Leto Artydy.

Pojawiła się także informacja, że prace na planie mają wystartować już wiosną, a ekipa będzie pracowała między innymi na planach zdjęciowych w Budapeszcie i Jordanii.

Nowa adaptacja Diuny będzie podzielony na dwie części, a za jej stworzenie odpowiada reżyser Denis Villeneuve. Scenariusz do produkcji napisał natomiast Eric Roth. Nad filmem pieczę sprawują Brian Herbert i Kevin J. Anderson, spadkobiercy twórczości Franka Herberta. W obsadzie filmu jest już Rebecca Ferguson, która wcieli się w Lady Jessicę, matkę Paula Atrydy, jego ojca zagra Oscar Isaac, a Zendaya wcieli się w partnerkę głównego bohatera. W obsadzie znaleźli się także Dave Bautista, który pojawi się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretuje barona Harkonnena oraz Javier Bardem w roli Stilgara, przywódcy plemienia pomagającego głównemu bohaterowi.

Data premiery nowej Diuny nie została jeszcze ustalona. 

źródło: Varietycom / zdj. Warner Bros.