Jeden sezon „Niezwyciężonego” każdego roku. Robert Kirkman ma ambitny plan na hitową serię

Przygotujcie się na regularne spotkania z Markiem Graysonem i resztą bohaterów „Niezwyciężonego”. W nowym wywiadzie autor oryginalnego komiksu i producent adaptacji wyjaśnił, że planem studia jest udostępnianie po jednym sezonie serialu każdego roku.

Ile będzie sezonów serial „Niezwyciężony”? Serial szybko się nie skończy

Emitowany obecnie drugi sezon superbohaterskiego hitu Prime Video kontynuuje historię Marka Graysona, zwykłego siedemnastolatka, a jednocześnie niecodziennego superbohatera, który jest synem wszechpotężnego Omni-Mana. Losy młodego herosa scenarzysta Robert Kirkman opisał na przestrzeni 144 zeszytów obrazkowej serii wydawnictwa Image Comics. O ile projekt adaptacyjny utrzyma zainteresowanie widzów, możemy spodziewać się, że serial potrwa około siedmiu-ośmiu sezonów – zdradził niedawno sam Kirkman. Twórca pierwowzoru zasugerował zarazem, że adaptacja może wykroczyć poza komiks i pokazać widzom takie elementy historii, których zabrakło na stronach oryginału. 

Podczas gdy na początku przyszłego roku czeka nas premiera finałowych odcinków drugiego sezonu, kolejne serie mają dotrzeć do widzów znacznie szybciej niż w przypadku przerwy po debiutanckiej odsłonie – wówczas musieliśmy czekać na nowe odcinki ponad dwa i pół roku.

W nowej wypowiedzi Kirkman dodał, że w przypadku planowej realizacji kolejnych odcinków serialu, każdego roku do widzów powędruje jeden nowy sezon. „Taki mamy cel” – tłumaczył w wywiadzie. „Publicznie mówiłem już, że przerwa między pierwszym i drugim sezonem będzie najdłuższą [w historii Niezwyciężonego] (...) Naszym celem jest przygotowywanie jednego sezonu na rok. Nie mogę zagwarantować, że nam się to uda”. 

Fani „Niezwyciężonego” czekają na trzeci odcinek nowego sezonu. Kiedy premiera na Amazon Prime Video? 

Głosu głównemu bohaterowi „Niezwyciężonego” użycza Steven Yeun znany z kreacji Glenna Rhee z serialu „The Walking Dead”. W ojca bohatera wciela się J.K. Simmons, laureat Oscara za film „Whiplash”. W obsadzie bieżącego sezonu są też między innymi Sandra Oh, Seth Rogen, Mark Hamill, Zazie BeetzChris DiamantopoulosGillian Jacobs, Zachary Quinto, Clancy Brown, Cory WalkerWalton Goggins i Jason Mantzoukas.

Premierę najbliższego, trzeciego odcinka „Niezwyciężonego” zaplanowano na najbliższy piątek, czyli dokładnie 17 listopada. Przypomnijmy, że będzie to przedostatni z odcinków serialu przewidzianych na ten rok. Ponowne spotkanie z „Niezwyciężonym” odbędzie się z kolei w pierwszych miesiącach roku 2024.  

Źródło: Collider / zdj. Prime Video