Jeden z włodarzy HBO tłumaczy rezygnację z „Krainy Lovecrafta”

W lipcu tego roku internet obiegła informacja na temat rezygnacji z planów kontynuowania serialu „Kraina Lovecrafta” przez HBO po pierwszym sezonie. Obecnie, jeden z włodarzy stacji wypowiedział się na temat anulowania projektu.

W wywiadzie udzielonym Variety Casey Bloys odniósł się do zaniechania planów kontynuacji „Krainy Lovecrafta”, uzasadniając decyzję „splotem różnych czynników”. Całość fragmentu dotyczącego decyzji w sprawie serialu przytaczamy poniżej:

Kiedy podejmujesz decyzję o rezygnacji z realizacji danej produkcji, zazwyczaj składa się na to splot różnych czynników. I tak było w tym przypadku. To musi być coś, co ma dla nas sens. W tej kwestii nie udało nam się tego osiągnąć. Nie sądzę, że byłoby sprawiedliwe wskazywać na jakąś jedną konkretną rzecz. Myślę, że praca, którą wykonała Misha Green i uznanie, jakie zyskała, niczego nie zmienia.

Na początku tego roku HBO zakomunikowało, że Misha Green odpowiadająca za pierwszy sezon pracuje już z zespołem scenarzystów nad przygotowaniem historii do kolejnych odcinków, które będą wykraczały poza fabułę powieści Matta Ruffa stanowiącą podstawę dla pierwszej serii. Ostatecznie, pomimo opracowania fundamentu historii dla nowej serii scenariusz nie został zrealizowany. Drugi sezon miał pierwotnie liczyć 10 odcinków.

Warto przypomnieć, iż „Kraina Lovecrafta” otrzymała wiele wyróżnień, w tym, między innymi, aż 17 nominacji do nagród Emmy oraz nominację do Złotego Globa w kategorii Najlepszy Serial Dramatyczny. Serial został korzystnie odebrany przez widzów oraz bardzo pozytywnie przez krytykę, otrzymując wyniki kolejno 64% od widzów i 88% od krytyków

Źródło: Variety / Zdj. HBO