Nie będzie drugiego sezonu serialu  „Kraina Lovecrafta” od HBO

Mimo wcześniejszych planów na kontynuowanie serialu „Kraina Lovecrafta” przedstawiciele HBO zrezygnowali ostatecznie z tworzenia drugiego sezonu. Produkcja została anulowana i nie powróci z nowymi odcinkami.

Kraina Lovecrafta” cieszyła się solidną widownią na antenie HBO i została dobrze przyjęta przez krytyków oraz widzów i zebrała kilka serialowych nagród. Na początku tego roku HBO zakomunikowało, że Misha Green odpowiadająca za pierwszy sezon pracuje już z zespołem scenarzystów nad przygotowaniem historii do kolejnych odcinków, które będą wykraczały poza fabułę powieści Matta Ruffa stanowiącą podstawę dla pierwszej serii. Okazało się jednak, że prace nad scenariuszem nie postępowały zgodnie z planem i HBO zdecydowało o porzuceniu projektu.

Na decyzję o skasowaniu drugiego sezonu zareagowała już w mediach społecznościowych sama Misha Green. Autorka pokazała na swoim Twitterze mapę podzielonych na cztery państwa Stanów Zjednoczonych będącą częścią liczącej ponad 75 stron Biblii stworzonej na potrzeby drugiego sezonu. Pomimo opracowania fundamentu historii dla nowej serii ostatecznie nie stworzono żadnego scenariusza. Drugi sezon miał pierwotnie liczyć 10 odcinków.

 

źródło: deadline.com / zdj. HBO