Jeff Bridges niczym John Wick na pierwszym zdjęciu z „The Old Man”. Jest data premiery

Po tym, jak Jeff Bridges wygrał walkę z nowotworem i mógł ponownie zająć się swoją pracą, w drugiej połowie lutego stacja FX wznowiła prace na planie serialu „The Old Man”, w którym aktor wciela się w głównego bohatera. Możemy zobaczyć już pierwsze zdjęcie z produkcji. Ujawniono też datę premiery.

Prace nad serialem bazującym na bestsellerowej powieści Thomasa Perry'ego wstrzymano w 2021 roku, gdy u Bridgesa zdiagnozowano chłoniaka. Wkrótce po rozpoczęciu chemioterapii aktor zaraził się także koronawirusem, co sprawiło, że w szpitalu spędził ponad miesiąc. W drugiej połowie roku ujawniono jednak, że aktor wraca do zdrowia po tym, jak nastąpiła remisja nowotworu. Jeff Bridges wrócił na plan w drugiej połowie lutego i dzisiaj wiemy już, że prace nad produkcją przebiegły bez żadnych dodatkowych problemów. Data premiery „The Old Man” została wyznaczona bowiem na 17 czerwca. Produkcja zadebiutuje wówczas na antenie stacji FX, a dzień później pojawi się w streamingu za sprawą serwisu Hulu. Na serial złoży się siedem odcinków, z których dwa zostaną pokazane w dniu premiery.

Głównym bohaterem produkcji jest Dan Chase, emerytowany oficer CIA, który kilkadziesiąt lat temu odszedł z rządowej organizacji i od tego czasu żyje poza systemem. Kiedy płatny zabójca próbuje zabić Chase'a, stary agent pojmuje, że aby zapewnić sobie przyszłość, musi rozprawić się z demonami przeszłości. W obsadzie produkcji znaleźli się także: John Lithgow, Alia Shawkat, EJ Bonilla, Gbenga Akinnagbe, Amy Brenneman oraz Bill Heck, Leem Lubany i Pej Vahdat.

Jeff Bridges na pierwszym zdjęciu z „The Old Man”

zdj. FX