Jeff Bridges powróci na plan „The Old Man” na początku przyszłego roku

FX ogłosiło kalendarium oryginalnych premier na przyszły rok. Pośród zapowiedzianych produkcji znalazł się „The Old Man”, nowy dramat z Jeffem Bridgesem w roli głównej. W serialowej produkcji aktor pojawi się na ekranie z Johnem Lithgowem, Amy Brenneman i Alią Shawkat

Oryginalnie FX planowało premierę „The Old Man” jeszcze na ten rok, ale prace produkcyjne wstrzymano w najpierw w marcu 2020 roku z powodu koronawirusowego lockdownu, a następnie – po krótkim wznowieniu – w październiku, gdy Bridges ujawnił, że został zdiagnozowany z chłoniakiem. Na chwilę obecną, do zakończenia zdjęć pozostała jeszcze duża część scen do przynajmniej trzech odcinków serialu. Włodarze stacji ujawnili, że Bridges ma powrócić na plan na początku przyszłego roku – o ile pozwoli mu na to sytuacja zdrowotna, a całego przedsięwzięcia nie sparaliżuje ewoluująca na bieżąco sytuacja z pandemią COVID-19. 

Bridges jest zarówno główną gwiazdą, jak i producentem „The Old Man”, będącego serialową adaptacją bestsellerowej powieści autorstwa Thomasa Perry'ego. Aktor wciela się Dana Chase'a, emerytowanego oficera CIA, który kilkadziesiąt lat temu odszedł z rządowej organizacji i od tego czasu znajduje się poza jej zasięgiem. Kiedy płatny zabójca próbuje zabić Chase'a, stary agent pojmuje, że aby zapewnić sobie przyszłość, musi rozprawić się z demonami przeszłości.

źródło: Deadline.com / zdj. 20th Century Fox