Jeff Bridges z wyróżnieniem za całokształt twórczości. Aktor otrzyma nagrodę podczas następnej odsłony Critics Choice Awards

Podczas następnej odsłony plebiscytu Critics Choice Awards statuetka za całokształt twórczości powędruje do Jeffa Bridgesa, kultowego aktora znanego z takich produkcji jak „Prawdziwe męstwo”, „Big Lebowski” czy „Aż do piekła”.

Bridges otrzyma nagrodę 15 stycznia przyszłego roku podczas 28. gali rozdania Critics Choice Awards, która odbędzie się w Los Angeles. Choć tym razem nagroda dotyczy wszystkich prac gwiazdora, nie będzie to pierwszy raz, jak otrzymuje on nagrodę wręczaną przez organizację American-Canadian Critics Choice Association. W 2009 roku Bridges odebrał statuetkę za kreację stworzoną do muzycznego dramatu „Szalone serce”, reżyserowanego przez Scotta Coopera (za tę samą rolę aktora wyróżniono też Oscarem, Nagrodą Gildii Aktorów Ekranowych i Independent Spirit Award). 

Sprawdź też: Woody Harrelson poprowadzi do zwycięstwa drużynę niepełnosprawnych. Oto zwiastun komedii „Champions”.

„Od czasu swojego debiutu u boku ojca w serii Sea Hunt, przez kultową kreację Kolesia z Big Lebowski, po oscarową rolę w Szalonym sercu i bieżącą pracę w Starym człowieku, karierę [Bridgesa] można uznać za niedoścignioną” – skomentował decyzję stowarzyszenia jego dyrektor, Joey Berlin. „Wyczekujemy na moment, którym będziemy celebrować jego niezwykłą karierę na oczach milionów fanów”.

Nominacje do przyszłorocznych nagród Critis Choice ogłoszone zostaną już w najbliższy wtorek. Emisją gali zajmie się stacja The CW

Źródło: THR / zdj. FX