Jeff Bridges zdiagnozowany z nowotworem

Jeff Bridges, znany między innymi z kultowej roli w komedii „Big Lebowski”, podzielił się z fanami niepomyślną nowiną. W poniedziałek aktor ujawnił, że został zdiagnozowany z chłoniakiem. Choć nowotwór węzłów chłonnych należy do jednej z najcięższych odmian schorzenia, Bridges obiecał, że zamierza podjąć walkę z chorobą, a prognozy są optymistyczne.

Wiadomościami o swoim stanie zdrowia, Bridges podzielił się za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze. Aktor zapowiedział, że będzie na bieżąco informował fanów o przebiegu leczenia:

Tak jak powiedziałby Koleś... new s***t has come to light.

 

Zostałem zdiagnozowany z chłoniakiem. Choć to poważna choroba, mam duże szczęście bo zabrał się za to znakomity zespół lekarzy, a prognozy są dobre.

 

Zaczynam terapię i będę dawał wam znać jak przebiega. 

 

Nieco wcześniej w tym miesiącu, Bridges ogłosił, że zamierza wraz z córką, Isabelle Bridges-Boesch, wydać nową książkę dla dzieci. Pozycja „Daddy Daughter Day” doczekała się publikacji w ramach wydawnictwa Dark Horse Comics. Bridges odpowiada za stronę wizualną książki. Ostatnio Jeff Bridges pojawił się na dużym ekranie w 2018 roku za sprawą filmu Źle się dzieje w El Royale, w którym zagrał obok takich gwiazd jak: Chris Hemsworth, Jon Hamm, Dakota Johnson i Cynthia Erivo.

W lipcu zeszłego roku ogłoszono, że zdobywca Oscara po wielu latach powraca do telewizyjnych produkcji i zagra główną rolę w serialowym dramacie „The Old Man”. Jeff Bridges ma wcielić się w Dana Chase'a, emerytowanego oficera CIA, który kilkadziesiąt lat temu odszedł z rządowej organizacji i od tego czasu znajduje się poza jej zasięgiem. Kiedy płatny zabójca próbuje zabić Chase'a, stary agent pojmuje, że aby zapewnić sobie przyszłość, musi rozprawić się z demonami przeszłości. Jak na razie nie wiemy jednak, jaki jest status produkcji. Wcześniej informowano, że stacja FX zdecydowała jak na razie o zamówieniu pilotażowego odcinka.

zdj. 20th Century Fox