Jeffrey Wright opowiada o Batmobilu i swojej roli w nowym „Batmanie”

Pierwsze zakulisowe fotki z „The Batman” pozwoliły nam przyjrzeć się nowej wersji kultowego pojazdu Mrocznego Rycerza. Nowy Batmobil wygląda trochę jak hybryda jednego z komiksowych pierwowzorów i tuningu w domowym garażu. O pojeździe Batmana wypowiedział się ostatnio aktor Jeffrey Wright wcielający się w rolę komisarza Gordona.

W rozmowie z redaktorami „The Jess Cagle Show” w serwisie SiriusXM, Wright ujawnił, że Batmobil, jako całość, reprezentuje unikalne podejście filmu do współczesnego świata:

Czytałem części scenariusza z Batmobilem i myślałem sobie „tak jest, to jest to”. [Bruce Wayne] zaprojektował najbardziej kozacki i podrasowany samochód, jaki można sobie wyobrazić, ale jest on uziemiony w rzeczywistości Gotham. Jest uziemiony w „amerykańskości”. 

Warto przypomnieć, że najnowsze komentarze pokrywają się z tym co o wizerunku Batmana od Roberta Pattinsona, mówili inni członkowie ekipy. Nowy Mroczny Rycerz ma być „człowiekiem ludu”.

Podczas wywiadu, Wright podkreślił również, że w filmie wciela się Gordona, a nie Komisarza Gordona, czym potwierdził wcześniejsze plotki sugerujące, że w filmie Komisarza policji z Gotham zagra ktoś inny (najpewniej Alex Ferns). Aktor wyjaśnił także podejście twórców do projektowania wizerunku Gotham City:

(...) pracujemy nad tym by stworzyć pomysł, otoczenie, ton. Wszystko to prowadzi Matt Reeves. Stworzył kolejną wizję [na Gotham], kolejną ewolucję od 1939 roku. Staramy się stworzyć razem coś, co jest nasze, ale nadal będzie Batmanem. (...) Napędza nas chęć stworzenia prawdziwego, brutalnie szczerego Gotham.

Poza Wrightem w obsadzie nowego Batmana są: Robert Pattinson jako Batman/ Bruce Wayne, Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaardjako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál, Andy Serkis jako Alfred i Colin Farrell jako Oswald Cobblepot.

Film ma być prawdziwą historią kryminalną i skoncentrować się na sprawie morderstw, które próbuje rozwiązać Mroczny Rycerz. Podczas tropienia mordercy Batman będzie trafiał na kolejne ślady, które mają prowadzić go do jego najpopularniejszych przeciwników.Pierwotnie ustalono, że solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku, ale nowa data została wyznaczona na 1 października 2021 roku

źródło: SiriusxM / zdj. Warner Bros.