Jeffrey Wright pokazał Bat-sygnał z nowego Batmana?

W nocy reżyser filmu The Batman zaprezentował pierwszy klip wideo pokazujący Roberta Pattinsona w nowej zbroi Batmana. Na materiał wideo odpowiedział między innymi Jeffrey Wright grająca Jima Gordona w nowej adaptacji DC Comics. Aktor umieścił na swoim Twitterze zdjęcie mogące przedstawiać nowy Bat-sygnał, którym przedstawiciel policji z Gotham City będzie wzywał Mrocznego Rycerza.

Przypomnijmy, że Jeffrey Wright wcieli się w filmie w Jima Gordona, który nie został jeszcze mianowany komisarzem policji. W obecnego komisarza Pete'a Savage'a wcieli się szkocki aktor Alex Ferns, którego niedawno mogliśmy zobaczyć w serialu Czarnobyl”. Film o Batmanie opowie o wczesnych latach działalności zarówno Batmana, jak i wspomnianego Gordona. Możemy zakładać, że Matt Reeves będzie chciał pokazać na ekranie drogę popularnego policjanta do objęcia stanowiska komisarza policji, podobnie jak zrobił to Christopher Nolan w swojej trylogii.

W obsadzie nowego Batmana są: Robert Pattinson jako Batman/ Bruce Wayne, Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál, Andy Serkis jako Alfred i Colin Farrell jako Oswald Cobblepot.

Film ma być prawdziwą historią kryminalną i skoncentrować się na sprawie morderstw, które próbuje rozwiązać Mroczny Rycerz. Podczas tropienia mordercy Batman będzie trafiał na kolejne ślady, które mają prowadzić go do jego najpopularniejszych przeciwników. Solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku.

jw-bs-1.pngźródło: Warner Bros. / zdj. DC Comics