Jeph Loeb i Tim Sale zapowiadają powrót do świata z „Batmana: Długiego Halloween”

Jeph Loeb i Tim Sale, autorzy „Batmana: Długiego Halloween” raz jeszcze powrócą do świata wykreowanego w ramach kultowego komiksu. Zapowiedziany na październik specjalny zeszyt „The Long Halloween Special” ma powrócić do tajemnicy zabójcy znanego jako Holiday, która zwieńczyła oryginalną historię.

W wywiadzie poświęconym zapowiedzianej publikacji, twórcy wyjaśnili, że specjalny rozdział serii będzie kontynuacją zarazem oryginalnego „Długiego Halloween”, jak i późniejszych sequelów („Mroczne zwycięstwo”, „Catwoman – Rzymskie wakacje”)  i spin-offów (zebranych w ramach „Batman: Legends of the Dark Knight”). W komiksie czytelnicy mają otrzymać odniesienia do centralnej intrygi pierwowzoru: tożsamości głównego seryjnego mordercy.  

Odpowiedzi wciąż gdzieś tam są. Zawsze to mówiłem. (...) Aczkolwiek z pewnością napisaliśmy to w ten sposób bo chcieliśmy, by zakończenie nie było zbyt jasne. (...) Nie chcąc zdradzać zbyt wiele, powiemy tylko, że ten specjalny rozdział bierze pod uwagę główną tajmnicę oryginału. To właśnie to fascynuje mnie nabardziej na tym etapie kariery Batmana. Bierzemy też pod uwagę wszystko co dzieje się w „Mrocznym zwycięstwie”. Wszystko co stało się później. Myślę, że fani wychwycą ile czasu minęło i sami powiedzą nam na jakim etapie będzie się to rozgrywało. 

W księgarniach komiksowych za oceanem, „Batman: The Long Halloween Special” trafi do sprzedaży 12 października. Rzućcie okiem na oficjalny opis, okładkę i dwie nowe grafiki

Dwadzieścia pięć lat temu wydawało wam się, że poznaliście całą historię „Batmana: Długiego Halloween”. Teraz, legendarni twórcy Jeph Loeb i Tim Sale powracają do Gotham City, by ujawnić, że żadnego sekretu nie da się pogrzebać na wieczność. Dołączcie do nas z okazji powrotu specjalnych historii z serii „Batman Halloween” i poznajcie tajemnicę, która może zniszczyć Batmana, komisarza Gordona, Dwie Twarze i... nie, nie chcemy zdradzać zbyt wiele, prawda? 

Batman: The Long Halloween Special

Batman: The Long Halloween Special

Źródło: Screen Rant / zdj. DC Comics