Jeremy Irons kolejną gwiazdą „Hrabiego Monte Christo”. Dołączył do aktora z „Igrzysk śmierci”

Nadchodzi kolejna adaptacja „Hrabiego Monte Christo”, czyli powieści autorstwa francuskiego mistrza historycznej przygody. W serialowej wersji słynnej pracy Aleksandra Dumasa pojawi się Jeremy Irons – czytamy w nowym raporcie. Aktor z „Watchmen” i „Domu Gucci” dołączył do obsady, w której jest już Sam Claflin („Igrzyska śmierci”, „Peaky Blinders”) grający postać Edmunda Dantèsa.

Jeremy Irons kolejną gwiazdą serialowego Hrabiego Monte Christo

Za stworzenie serialowej ekranizacji „Hrabiego Monte Christo” zabrał się Bille August, dwukrotny zdobywca Złotej Palmy za filmy „Pelle zwycięzca” i „Dobre chęci”. Zdjęcia do serialu kręcone są obecnie w Europie – do czasu zamknięcia fazy produkcyjnej w połowie grudnia ekipa produkcyjna znajdzie się między innymi we Francji, Włoszech oraz na Malcie.

Z najnowszego raportu magazynu Variety dowiadujemy się natomiast, że na planie serialu, u boku Claflina, znalazł się Jeremy Irons. Cenionemu brytyjskiemu aktorowi przypadła w limitowanym serialu kluczowa rola Abbé Farii, postaci wzorowanej na historycznym mnichu, który w powieści Dumasa wspomaga tytułowego bohartera w jego ucieczce z więzienia Château d'If. 

Za produkcję „Hrabiego Monte Christo” odpowiada włoska firma Palomar mająca w swoim dorobku serialowe wersje „Komisarza Montalbano” i „Imienia Róży”. Projekt był od lat osobistą ambicją i marzeniem Carla Degliego Espostia, współzałożyciela firmy i doświadczonego producenta, dla którego „Hrabia Monte Christo” był książką dzieciństwa i od lat marzył o przeniesieniu jej na ekrany. Pierwsze przymiarki do realizacji projektu miały miejsce już pięć lat temu.

Esposti zauważył w jednym z wywiadów, że adaptacje literackich klasyków często były krytykowane za staroświeckość, ale jest jednocześnie przekonany, że jakość scenariusza, kreatywna wizja Augusta oraz kreacja Sama Claflina nadadzą „Hrabiemu Monte Christo” nowoczesnego charakteru przy jednoczesnym zachowaniu wierność dziedzictwa twórczości Dumasa.

źródło: variety.com / zdj. Universal Pictures