Jeremy Irons zagra w filmie o zabójstwie Gucciego. Reżyseruje Ridley Scott

Jeremy Irons („Watchmen”) dołączył do obsady kolejnego filmu w reżyserii Ridleya Scotta. Produkcja opowie opartą na faktach historię zabójstwa Maurizio Gucciego. Irons pojawi się na ekranie obok Lady Gagi („Narodziny gwiazdy”)

Maurizio Gucci był wnukiem Guccio Gucciego i szefem słynnego domu mody Gucci, ale sprzedał swoje akcje w 1993 roku za 170 milionów dolarów na rzecz grupy inwestycyjnej Investcorp. W 1995 roku został zastrzelony na schodach przed swoim biurowcem w Mediolanie. Śledczy początkowo podejrzewali, że za śmierć Włocha odpowiedzialni są członkowie rodziny Guccich, którzy nie byli zadowoleni ze sprzedaży rodzinnego biznesu, ale ostatecznie okazało się, że zabójstwo mężczyzny zleciła jego była żona, Patrizii Reggiani, z którą Maurizio rozstał się po 12 latach małżeństwa w 1985 roku.

To właśnie w Patrizii Reggiani wcieli się Lady Gaga, a film zapowiadany jest jako dramat opowiadający o kulisach wielkiego biznesu, walki o wpływy i chciwości. Patrizia Reggiani została skazana na 29 lat więzienia, ale wyszła na wolność trzy lata temu po spędzeniu 18 lat za kratkami. Kobieta twierdziła przed sądem, że zabójstwo zostało zorganizowane przez wróżkę, która „wyczytała w jej myślach” chęć dokonania zemsty na byłym mężu.

Scenariusz do filmu napisał Roberto Bentivegna na podstawie książki Sary Gay pod tytułem Forden The House of Gucci: Sensational Story of Murder, Madness, Glamour and Greed. Na ekranie pojawią się też Jared Leto, Adam Driver, Al Pacino, Jack Houston i Reeve Carney

Data premiery nie została jeszcze ustalona, ale mówi się, że Ridley Scott rozpocznie prace nad filmem dopiero po wyreżyserowaniu filmu The Last Duel, w którym zagrają Matt Damon, Adam Driver, Jodie Comer i Ben Affleck.

źródło: Variety.com / zdj. HBO