Jesse Eisenberg i Kieran Culkin na sentymentalnej podróży w Polsce. Zwiastun filmu „A Real Pain”

Jesse Eisenberg znany między innymi z filmu „Social Network” oraz Kieran Culkin, którego nie trzeba przedstawiać widzom „Sukcesji”, wyruszają na sentymentalną podróż śladami swoich polskich przodków w nowym filmie „A Real Pain”. Produkcja tworzona dla należącego do Disneya studia Searchlight Pictures doczekała się właśnie pierwszego zwiastuna.

Kieran Culkin i Jesse Eisenberg na sentymentalnej podróży po Polsce

Na jesień tego roku studio Searchlight Pictures zaplanowało kinową premierę filmu „A Real Pain”, który nakręcono dwa lata temu w Polsce. Produkcja opowiada o dwóch kuzynach, którzy po śmierci ich babci wybierają się na sentymentalną podróż do Polski, aby poznać kraj, z którego pochodzi ich rodzina. Ich przygoda przybiera niespodziewany obrót, gdy bohaterowie dołączają do grupy odwiedzającej niemieckie obozy koncentracyjne. Wszystko to sprawia, że dawne napięcia kotłujące się między wyjątkowo odmiennymi charakterami kuzynów zaczynają coraz mocniej wychodzić na wierzch.

Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Przy 54 recenzjach pozytywnie ocenia go aż 91% tekstów. Jeśli weźmiemy pod uwagę teksty od tak zwanych topowych krytyków, to średnia ocena wynosi imponujące 8,20 w dziesięciostopniowej skali.

Jesse Eisenberg wyreżyserował film do własnego scenariusza i zagrał też jedną z głównych ról. Za zdjęcia do filmu odpowiada polski operator Michał Dymek pracujący ostatnio przy filmie „IO” Jerzego Skolimowskiego. W obsadzie filmu są także: Will Sharpe, Jennifer Grey, Kurt Egyiawan, Liza Sadovy oraz Daniel Oreskes.

zdj. Disney