Jessica Chastain zagrała siostrę Donalda Trumpa w nowym filmie twórcy „Ad Astra”

Za sprawą festiwalowego pokazu „Armageddon Time”, nowego filmu Jamesa Graya, dowiedzieliśmy się, że epizodyczną rolę zagrała w nim Jessica Chastain. Aktorka zaskoczyła widownię w Cannes ujawniając swoją kreację, jako Maryanne Trump, siostra byłego prezydenta USA.

Armageddon Time” to oparta na faktach historia o dorastaniu w Queens w Nowym Jorku w połowie lat osiemdziesiątych. Produkcja odnosi się do osobistych doświadczeniach reżysera Jamesa Graya („Ad Astra”), byłego ucznia Kew-Forest School w Queens, do której uczęszczał też między innymi Donald Trump, zaś jego ojciec Fred Trump zasiadał w radzie szkoły. Zgodnie z opisami, które trafiły do sieci po wczorajszym pokazie filmu w Cannes, rola Jessiki Chastain jest niewielka, ale bardzo efektowna. Jej postać pojawia się w prywatnej szkole, jako gościnna wykładowczyni. Warto dodać, że nim do filmu dołączyła Chastain, rolę Maryanne Trump miała początkowo odegrać Cate Blanchett.

Sprawdź też: „Catherine, Called Birdy” – film Amazona od twórczyni „Dziewczyn” z datą premiery oraz pierwszą zapowiedzią.

W rolach głównych produkcji występują Anne Hathaway („Diabeł ubiera się u Prady”), Anthony Hopkins („Ojciec”), Jeremy Strong („Sukcesja”) oraz Michael Banks Repeta („Diabeł wcielony”). W pozostałych rolach wystąpili: Jaylin Webb („The Wonder Years”), Eva Jette Putrello („Mr. Robot”) oraz Ryan Sell („House of Cards”). Kinowa data premiery filmu nie została jeszcze ujawniona

Źródło: Variety / zdj. Warner Bros.