Jeszcze jeden koreański serial trafi na Netflix. Tym razem to mroczna opowieśc grozy

Gigantyczny sukces „Squid Game” sprawił, że Netflix na całego postawił na kolejne koreańskie produkcje oryginalne. Jeszcze w grudniu tego roku na platformę trafi kolejny serial wyprodukowany Korei Południowej. Tym razem będzie to jednak mroczna opowieść o tajemniczym szpitalu i czających się w nich upiorach. Tak zapowiada się „Potwór z Gyeonseongu”. 

Netflix szykuje kolejny koreański serial. Zwiastun „Potwora z Gyeonseongu”

Jest 1945 rok, w mrocznym okresie historii Seulu pod rządami kolonialnymi niespodziewanie przecinają się drogi młodego przedsiębiorcy i pięknej detektyw. Para zaczyna pracować nad sprawą tajemniczego szpitala, w którym ma dochodzić do strasznych eksperymentów. Ich krucjata sprawia, że sami znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie i będą musieli stawić czoła potworom zrodzonym z ludzkiej chciwości.

Główne role zagrali: Park Seo-joon („Parasite”), Han So-hee („The World of the Married”), Soo-Hyun („Mroczna wieża”), Kim Hae-sook („Pod parasolem”), Jo Han-chul („Lament”) oraz Wi Ha-joon („Squid Game”).

Premiera „Potwora z Gyeonseongu” została zaplanowana na 22 grudnia. Pierwszy sezon został jednak podzielony na dwie części. Początkowo zobaczymy siedem epizodów, a premiera kolejnych trzech odbędzie się 5 stycznia przyszłego roku. Reżyserem serialu jest Jeong Dong-yun, a scenariusz napisała Kang Eun-kyung („King of Baking”).

zdj. Netflix