To jedna z najgorzej ocenianych animacji Disneya ostatnich lat. Jeszcze jedna wpadka studia

Disney wprowadzi niedługo do kin swoją kolejną oryginalną animację. Filmowe „Życzenie” nie przypadło jednak do gustu większości krytyków i okazało się jedną z najgorzej przyjętych animacji studia od wielu lat.

To jedna z najgorzej przyjętych animacji Disneya od dawna. Pierwsze opinie o „Życzeniu

W ostatnich latach animacje wypuszczane przez Disneya – czy to w przypadku tytułów tworzonych przez Walt Disney Animation Studios, czy Pixara – nie mogły zbyt często pochwalić się zbyt dobrym wynikiem finansowym. Wszystkie cieszyły się jednak dobrą opinią wśród recenzentów i nierzadko walczyły też o najważniejsze nagrody takie jak chociażby Oscary. Sporym zaskoczeniem okazało się więc chłodne przyjęcie „Życzenia”, najnowszej animacji Disneya mającej wejść do kin już w najbliższy piątek (24 listopada).

Recenzenci zarzucają nowej produkcji studia przede wszystkim to, że jest bardziej produktem marketingowym mającym służyć do promowania setnych urodzin Disneya, niż samodzielnym filmem. W filmie ma pojawiać się zbyt wiele odwołań i nawiązań do poprzednich klasyków studia, co sprawia, że „Życzenie” zapomina o opowiedzeniu własnej historii. Podzielone są także opinie na temat strony wizualnej produkcji oraz samych piosenek. Co prawda wielu krytyków chwali stronę techniczną, ale zdarzają się też tacy, którzy zarzucają twórcom niedopracowaną animację i płaskość oryginalnych utworów, co uniemożliwia „Życzeniu” wejście na wyższy poziom jakości.

Na Rotten Tomatoes najnowsza animacja Disneya zebrała 53 recenzje i tylko 58% z nich ocenia ją pozytywnie. To oznacza, że „Życzenie” musi na ten moment pogodzić się z otrzymaniem zgniłego pomidora. Ma jednak jeszcze szansę na to, aby odmienić swój rezultat wraz z napływaniem kolejnych tekstów. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to jedna z najgorzej ocenianych animacji Disneya na przestrzeni ostatnich lat. W serwisie Metacritic z oceną na poziomie 50 punktówŻyczenie” jest najgorzej ocenianą animacją od Walt Disney Animation Studios w ciągu ostatniej dekady.

Życzenie opinie o filmie Disneya

zdj. Disney