Joaquin Phoenix i Rooney Mara nie mogą wejść na plan nowego filmu Pawlikowskiego

Nowy film polskiego reżysera Pawła Pawlikowskiego stanął pod wielkim znakiem zapytania. Projekt, w którym główne role mieli zagrać Joaquin Phoenix i Rooney Mara został zawieszony. Ekipa „The Island” nie mogła rozpocząć prac na planie ze względu na coraz bardziej napiętą sytuację w filmowej branży.

Nowy film Pawła Pawlikowskiego może nie powstać

Pawlikowski miał rozpocząć prace na planie swojego nowego filmu pod koniec maja w Hiszpanii, ale realizacja projektu została zawieszona. Cała ekipa twórców wraz z aktorami zjawiła się już na miejscu i była gotowa do pracy, ale ich plany pokrzyżował trwający strajk scenarzystów, który może okazać się pierwszą kostką domina, która rozpocznie lawinę kolejnych protestów. Na horyzoncie od pewnego czasu znajduje się perspektywa strajku Gildii Aktorów, a to sprawiło, że firmy ubezpieczeniowe uznają niezależne projekty za niepewne i odmawiają ich ubezpieczania. Projekt został więc zawieszony w próżni, a gwiazdy zostały odesłane do domu.

Ubezpieczeniem filmu miała zajmować się firma Film Finances Inc (FFI), a gdy ta odmówiła współpracy, twórcy próbowali jeszcze porozumieć się z innymi podmiotami, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Żadna z firm nie podejmie się bowiem ubezpieczenia filmu, w którym mają występować członkowie Gildii Aktorów, do której należą oczywiście zarówno Joaquin Phoenix, jak i Rooney Mara. Zakulisowe źródła twierdzą, że aktorzy, producenci oraz sponsorzy zapewniają o swoim pełnym zaangażowaniu w projekt, ale nie wiadomo na razie, kiedy uda się go zrealizować.

Sprawdź też: Pierwsza duża transakcja tegorocznego festiwalu w Cannes. Netflix płaci miliony za prawa do filmu twórcy „Carol”.

Dla Pawlikowskiego miał być to pierwszy film fabularny od 2018 roku i wielkiego sukcesu „Zimnej wojny”. Joaquin Phoenix i Rooney Mara będący małżeństwem, wystąpili ostatnio w jednym projekcie również w 2018 roku. Był to film „Maria Magdalena”.

Najnowsza produkcja Pawlikowskiego miała opowiedzieć historię amerykańskiej pary, która w latach 30. ubiegłego wieku postanowiła porzucić cywilizację i stworzyć swój własny raj na bezludnej wyspie. Po tym, jak jeden z milionerów zauważył ich wyspę z pokładu swojego jachtu i uczynił z ich przedsięwzięcia prasową sensację, w życiu pary pojawiła się samozwańcza hrabina. Wraz ze swoimi dwoma kochankami kobieta ma plan przejęcia wyspy i zbudowania na niej luksusowego hotelu. Gdy hrabina próbuje wprowadzić w życie swój plan zagrabienia wyspy, rozpoczyna się psychologiczna wojna, w której namiętność i zazdrość szybko przeradzają się w niewierność, zdradę a ostatecznie także morderstwo. Jakby tego było mało, sama natura zwraca się w końcu przeciwko intruzom.

źródło: deadline.com / zdj. The Weinstein Company / Thunderbird Releasing