Jodie Turner-Smith nie zagra w „The Witcher: Blood Origin”. Aktorka opuszcza serial

Jodie Turner-Smith nie zagra głównej roli w serialowym prequelu „Wiedźmina” od platformy Netflix. Aktorka musiała zrezygnować z udziału w produkcji ze względu na konflikt harmonogramów.

Pod koniec stycznia ogłoszono, że Jodie Turner-Smith znana między innymi z filmu „Queen & Slim” oraz serialu „Nightflyers” zagra w serialu „The Witcher: Blood Origin” dzielną wojowniczkę z rasy Elfów o imieniu Éile, która opuszcza swoje plemię i rezygnuje z pełnienia funkcji strażniczki królowej, by podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Niespodziewane wydarzenia na kontynencie zmuszają ją jednak do powrotu na drogę miecza w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

Pierwotnie zakładano, że prace na planie serialu ruszą w maju 2021 roku i zostaną zakończone we wrześniu. Aktorka została zmuszona do opuszczenia projektu po tym jak Netflix zmienił termin rozpoczęcia zdjęć, co doprowadziło do konfliktu z innymi zobowiązaniami Jodie Turner-Smith. Nowy termin wejścia na plan nie został jeszcze ujawniony. Aktualnie Netflix zajmuje się poszukiwaniem nowej aktorki do roli Éile.

Produkcja przedstawi dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu „Wiedźmin”. Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do „Koniunkcji Sfer”, kiedy to połączyły się światy potworów, ludzi i elfów. Na pierwszy sezon złoży się sześć odcinków. Według ostatnich przecieków prace na planie powinny wystartować w maju tego roku.

Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

źródło: deadline.com / zdj. Netflix