Joel Edgerton i Sigourney Weaver w obsadzie następnego filmu scenarzysty „Taskówkarza”

Joel Edgerton („Kolej podziemna”) i Sigourney Weaver zagrają główne role w następnym filmie Paula Schradera, mającego w dorobku scenariusze do między innymi „Pierwszego reformowanego”, „Taksówkarza” i „Wściekłego byka”. Jego najnowszy film, „The Card Counter” zadebiutuje jutro w ramach Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Kolejny projekt, zatytułowany „Master Gardener”, opisywany jest jako kryminalny thriller, który Schrader wyreżyseruje według własnego scenariusza. Film opowie historię skrupulatnego ogrodnika (Edgerton), oddanego pielęgnacji terenu należącego do pięknej posiadłości. Jego pracodawczyni, zamożna wdowa którą zagra Weaver, żąda pewnego dnia, by zaangażował do pracy jej kapryśną siostrzenicę. Wkrótce na światło dzienne wychodzą mroczne sekrety z przeszłości.

Prace na planie filmu mają ruszyć na początku przyszłego roku w południowej części Stanów Zjednoczonych. Za przekazanie filmu do dystrybutorów odpowie firma HanWay Films. Produkują Amanda Crittenden z Kojo Studios oraz David Gonzales i Scott LaStaiti. 

Źródło: Deadline / zdj. Amazon / Netflix