Johnny Depp jako król Ludwik XV. Nowy film z gwiazdorem kina zobaczymy w sierpniu

Gutek Film przypomina o premierze nowego filmu z Johnnym Deppem. Pierwsza od trzech lat rola przywróconego do łask gwiazdora kina to kreacja króla Ludwika XV w dramacie kostiumowym pt. „Kochanica króla”. Zobaczcie, jak prezentują się plakaty z odtwórcami głównych ról

Nowy film z Johnnym Deppem. O czym jest „Kochanica króla”?

Film jest inspirowany życiem Jeanne du Barry (w tej roli Maïwenn), ostatniej po Madame de Pompadour królewskiej kochanki Ludwika XV na dworze w Wersalu. To młoda kobieta z klasy robotniczej, urodzona w ubóstwie, głodna kultury i przyjemności, która wykorzystuje swoją inteligencję i powab, by wspinać się po szczeblach drabiny społecznej.

W końcu Jeanne du Barry staje się ulubioną towarzyszką Ludwika XV. Nieświadomy jej statusu kurtyzany, dzięki ich relacji król odzyskuje apetyt na życie. Zakochują się w sobie do szaleństwa. Wbrew wszelkim przyzwyczajeniom i etykiecie Jeanne przenosi się do Wersalu, gdzie jej przybycie skandalizuje dwór.

Sprawdź też: Dostaniemy kolejne arcydzieło? Joaquin Phoenix w zwiastunie „Napoleona” Ridleya Scotta!

„Kochanica króla” – kiedy polska premiera nowego filmu z Johnnym Deppem?

Obok Amerykanina i Maïwenn w obsadzie „Kochanicy króla” znaleźli się również m.in.  Benjamin LavernhePierre RichardMelvil PoupaudNoémie LvovskyPascal Greggory oraz India Hair. Wraz z odtwórczynią głównej roli żeńskiej (Maïwenn jest także reżyserką projektu) scenariusz napisał Teddy Lussi-Modeste. Gutek Film wprowadzi produkcję do polskich kin dokładnie 25 sierpnia.

Plakat do filmu „Kochanica króla” z Johnnym Deppem za Gutek Film.jpg

Plakat do filmu „Kochanica króla” z Johnnym Deppem za Gutek Film.jpg