„Joker 2” to będzie musical pełną gębą! Usłyszymy przynajmniej 15 piosenek!

Powoli zbliżamy się do premiery pierwszego zwiastuna wyczekiwanej kontynuacji „Jokera”. Zanim jednak zobaczymy Joaquina Phoenixa i Lady Gagę portretujących kultowe postacie ze świata Batmana zyskaliśmy pewność co do tego, czy kontynuacja wielkiego hitu z 2019 roku faktycznie ma być prawdziwym musicalem.

Joaquin Phoenix i Lady Gaga zaśpiewają mnóstwo piosenek w „Jokerze 2

Niemal od początku mówiło się, że kontynuacja „Jokera” ma być utrzymana w konwencji musicalu, ale ostatnio sprawę skomplikowała nieco wypowiedź autora zdjęć, który stwierdził, że: „To nie jest musical sam w sobie, po prostu jest w nim muzyka. Muzyka jest częścią filmu i bohaterów… ale nie wiem, czy nazwałbym to musicalem”. Po tych informacjach, które teraz ujawniono, możemy już raczej z pełną świadomością nazywać „Jokera 2” pełnoprawnym musicalem.

Ostatnio odbyły się pierwsze testowe pokazy nowego filmu Warnera i osoby, które widziały wczesną wersję kontynuacji „Jokera”, nazywają film tak zwanym Jukebox musicalem, czyli filmem, który nie bazuje na oryginalnych piosenkach, ale przedstawia widzom reinterpretacje dobrze znanych utworów. Do tego typu musicali zaliczają się chociażby takie produkcje jak „Mamma Mia!” czy „Moulin Rouge!

Sprawdź też: Ile w Polsce będą kosztowały pakiety Max? Podwyżka jest nieunikniona.

Z informacji wynika, że opierając się na piosenkach z poprzednich dekach, film przyniesie nam co najmniej 15 reinterpretacjiwyjątkowo dobrze znanych piosenek”. Jednym z utworów, który zostanie zaśpiewany w filmie, jest podobno „That's Entertainment”, piosenka znana z musicalu „Wszyscy na scenę” z 1953 roku. Źródła zaznaczają jednak, że oprócz filmowych wersji znanych już utworów film może dodać od siebie jeden lub dwa oryginalne utwory.

Na razie nie znamy jednak żadnych szczegółów na temat tego, kto miałby odpowiadać za napisanie tych utworów i ich wykonanie. Wiemy, że za muzykę do filmu ponownie odpowiada Hildur Guðnadóttir, nagrodzona Oscarem za ścieżkę dźwiękową do pierwszego filmu o Jokerze. Wydaje się też pewne, że studio Warner Bros. powinno chcieć wykorzystać obecność Lady Gagi, która ma już na koncie trzy nominacje i jednego Oscara za oryginalne piosenki.

Joker 2 Lady Gaga i Joaquin Phoenix

Joker: Folie À Deux” będzie przedstawiał odświeżoną wersję historii związku Jokera z Harleen Frances Quinzel. Film wyreżyserowany przez Todd Phillips, który wspólnie ze Scottem Silverem napisał także scenariusz, trafi do kin 4 października 2024 roku

W obsadzie obok wspomnianej dwójki są także: Jacob Lofland, młody aktor znany z takich produkcji jak „Dom na mokradłach” i „Uciekinier”Brendan Glesson, irlandzki aktor znany z takich produkcji jak „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” czy „Duchy Inisherin”, Catherine Keene („Być jak John Malkovich”) oraz Harry Lawtey („The Pale Blue Eye”). Do swojej roli z pierwszej części wróci też Zazie Beetz.

zdj. Warner Bros.