„Joker” bez HDR10+ na płytach. Znamy specyfikację i listę dodatków

Kilka dni temu poznaliśmy polską datę premiery fizycznych wydań z filmem „Joker”. Dzisiaj studio Warner Bros. oficjalnie zapowiedziało, kiedy film trafi na amerykański rynek i ujawniło specyfikację płyt oraz listę materiałów dodatkowych.

W ostatnich miesiącach Warner Bros. zaangażował się w wypuszczanie na rynek wydań 4K UHD wyposażonych w system obrazu HDR10+. Otrzymały go takie filmy jak: „To: Rozdział 2”, „Godzilla: Król Potworów”, „Lśnienie” i „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Wydawało się, że i „Joker” może stać się produkcją, która doczeka się na płycie UHD obydwu systemów obrazu: Dolby Vision i HDR10+. Ujawniona specyfikacja zdradza jednak, że tak się nie stanie. Najnowsza produkcja spod szyldu DC Comics doczeka się na płycie jedynie systemu Dolby Vision – oczywiście cały czas na krążku obecny będzie także podstawowy format HDR10, ale zabraknie wyposażonego w dynamiczne metadane HDR10+. W przypadku dźwięku, na płycie UHD znajdziemy oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Pre-order na amerykańskie wydanie wystartował już na Amazon.com. Aktualna cena $29,99. Obok standardowego wydania w ofercie pojawi się także limitowany steelbook od BestBuy.com.

O polskich wydaniach z filmem możecie przeczytać tutaj: Zapowiedzi na styczeń od Galapagos – „Joker” w steelbookach, „To: Rozdział 2” i tutaj: Oto okładki wydań 4K UHD i Blu-ray z filmami „Joker” i „To: Rozdział 2” – ruszył pre-order.

lKEnrid-min.jpg 254220_front-min.jpg

Materiały dodatkowe

  • Joker: Vision & Fury - Featuerette
  • Becoming Joker - Featuerette
  • Please Welcome… Joker! - Featuerette
  • Joker: A Chronicle of Chaos - Featuerette

źródło: zdj. Warner Bros. / DC Comics