„Joker: Folie À Deux” – Brendan Gleeson dołącza do Joaquina Phoenixa i Lady Gagi w kontynuacji hitu DC

Obsadę ujawnionego niedawno sequelaJokera” z Joaquinem Phoenixem w tytułowej roli zasiliło nowe nazwisko. Obok uhonorowanego Oscarem aktora oraz Lady Gagi w filmie zatytułowanym „Joker: Folie À Deux” zobaczymy Brendana Glessona, irlandzkiego artystę znanego z takich produkcji jak „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” czy „Harry Potter i Czara Ognia”. Nie wiemy jednak w kogo wcieli się aktor.

Na ten moment wciąż wiadomo niewiele jeśli chodzi o fabułę projektu. Według informacji, które przedostały się do mediów w ciągu kilku ostatnich tygodni wynika, że film ma być utrzymany w konwencji musicalu, zaś jego akcja ma rozgrywać się wewnątrz znanego z komiksów zakładu psychiatrycznego Arkham Asylum.

Sprawdź też: Warner Bros. żałuje uległości wobec fanów. Chodzi o „Ligę Sprawiedliwości” według Zacka Snydera

W „Joker: Folie À Deux” najpewniej zobaczymy popularną historię rozwoju związku tytułowego bohatera z doktor Harleen Frances Quinlzel (w tej roli Lady Gaga). Warto przypomnieć, że film jest osadzony w alternatywnym uniwersum względem tego, w którym to Margot Robbie portretuje Harley Quinn. Do obsady ma powrócić także Zazie Beetz.

Za reżyserię filmu raz jeszcze odpowiada Todd Philiips, który sporządził skrypt wraz ze Scottem Silverem. Prace na planie przedsięwzięcia wytwórni Warner Bros. mają ruszyć w grudniu tego roku. Data premiery projektu wyznaczona została na 4 października 2024 roku

Źródło: Deadline / Zdj. Audience TV