Jon Bernthal i Vera Farmiga dołączają do obsady filmowego prequela Rodziny Soprano

Prace nad filmowym prequelem serialu Rodzina Soprano, który niedawno obchodził swoje 20. urodziny, idą pełną parą. Do obsady dołączyli właśnie Jon Bernthal i Vera Farmiga.

Żadne szczegóły na temat postaci, które zagrają Bernthal i Farmiga nie zostały ujawnione. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że w jednego z głównych bohaterów Dickey’ego Moltisantiego, czyli wujka Tony’ego Soprano i ojca Christophera Moltisantiego wcieli się Alessandro Nivola.

Alan Taylor powraca do świata Rodziny Soprano i zajmie się reżyserią filmowego prequela serialu zatytułowanego The Many Saints of Newark.

Taylor wyreżyserował dziewięć odcinków serialu, a w 2007 roku otrzymał nagrodę Emmy dla Najlepszego reżysera serialu dramatycznego właśnie za serial Rodzina Soprano. Taylor wyreżyserował również kilka odcinków serialu Mad Men i Gra o Tron oraz stał za kamerą filmów: Thor: Mroczny świat oraz Terminator Genisys.

Scenariusz stworzyli David Chase i Lawrence Konner. Twórca serialowego pierwowzoru, David Chase ma zająć się również produkcją filmu.

Akcja ma rozgrywać się w latach 60. XX wieku podczas zamieszek w Newark. W filmie mamy zobaczyć postacie znane z serialu, ale nie ujawniono jeszcze, którzy bohaterowie serialu powrócą na dużym ekranie.

źródło: Variety.com / zdj. Warner Bros. / StudioCanal UK / Lionsgate