Jon Bernthal powróci jako Punisher w świecie Marvela?

Najnowsze plotki z obozu Marvela sugerują, że Kevin Feige chce wprowadzić do swojego świata MCU nie tylko Daredevila i Jessicę Jones, ale także Punishera.

Ostatnie plotki donosiły, że Kevin Feige po przejęciu kontroli nad wszystkimi fabularnymi sekcjami studia będzie dążył do wprowadzenia niektórych z postaci wykreowanych przez seriale Netfliksa do swojego uniwersum. W ramach pogłosek jako główni faworyci do powrotu wymieniani byli Daradevil i Jessica Jones. Dzisiaj to samo źródło twierdzi, że Marvel chce także powrotu serialowego Punishera.

Nie jest obecnie jasne, w jakiej formie Punisher miałby dołączyć do MCU, ale mówi się, że Marvel rozważa stworzenie filmu o drużynie Midnight Sons, do której należał między innymi właśnie Frank Castle, a także Blade, Moon Knight, Ghost Rider oraz Doktor Strange. Zanim jednak Punisher stanie się członkiem drużyny z nieco mroczniejszymi bohaterami Marvela, ma pojawić się w epizodycznej roli w jednym z filmów piątej fazy MCU.

Szczegóły na temat tego, w którym z projektów Punisher zaliczy debiut, są cały czas niejasne, ale źródło twierdzi, że jego powrót jest już przesądzony. Co więcej, w roli bohatera ma powrócić Jon Bernthal, który odgrywał postać Franka w serialu od Netfliksa.

Informacje te musimy traktować obecnie jako plotki, ale jeśli Marvel rzeczywiście będzie chciał pokazać w swoim świecie Punishera, to stanie się to najwcześniej dopiero dwa lata po anulowaniu jego serialu na platformie Netflix. Wynika to z zapisku w umowie pomiędzy Marvelem i Netfliksem, która zakładała, że po zerwaniu współpracy, Marvel może wykorzystać serialowych bohaterów dopiero dwa lata po premierze ostatnich sezonów z ich udziałem. W przypadku Punishera może to być więc rok 2021 – drugi sezon debiutował na Netfliksie w styczniu 2019 oku.

źródło: Wegotthiscovered.com / zdj. Marvel / Netflix