Jonathan Majors pilotem Marynarki Wojennej podczas konfliktu w Korei. Oto zwiastun filmu „Devotion”

Sony wypuściło zwiastun wojennego filmu akcji pt. „Devotion”, w którym w roli głównej występuje Jonathan Majors, aktor znany z takich produkcji jak „Loki” czy „Kraina Lovecrafta”. Widowisko jest ekranizacją książki „Devotion: An Epic Story of Heroism, Friendship, and Sacrifice” autorstwa Adama Makosa, która została wydana w 2014 roku.

Jonathan Majors gwiazdą wojennego filmu akcji. O czym opowie „Devotion”?

Film „Devotion” określany jest powietrzny epos wojenny, który przedstawi opartą na faktach i wstrząsającą historię dwóch elitarnych pilotów Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych podczas wojny koreańskiej. Ich heroiczne poświęcenie sprawiło, że mężczyźni stali się najbardziej znanymi pilotami w United States Navy.

Majors wciela się w Jesse'ego L. Browna, pierwszego afroamerykańskiego lotnika, który dołączył do Amerykańskiej Marynarki Wojennej. Za swoje działania Brown został odznaczony Zaszczytnym Krzyżem Lotniczym. Mężczyzna zmarł w 1950 roku w czasie wojny koreańskiej

Sprawdź też: Sony Pictures nie zrezygnuje ze współpracy z Willem Smithem. Czwarta odsłona „Bad Boys” wciąż w planach

„Devotion” – obsada i twórcy wojennego widowiska akcji 

Oprócz Majorsa na ekranie zobaczymy również Glena Powella („Królowe krzyku”) jako Thomasa Hudnera, kapitana Marynarki Wojennej oraz Serindę Swan („Inhumans”) w roli legendarnej aktorki Elizabeth Taylor. W pozostałych rolach występują: Christina Jackson, Joe Jonas, Thomas Sadoski, Rossy de Palma oraz Daren Kagasoff.

Reżyserem filmu „Devotion” został J.D. Dillard („Outsider”, „Wyspa przetrwania”). Scenariusz na podstawie książki Makosa sporządzili Jake Crane oraz Jonathan A. Stewart. W gronie producentów znajdują się m.in. Molly Smith, Rachel Smith, Thad Luckinbill i Trent Luckinbill.

Rzuć okiem na: Naomi Ackie jako Whitney Houston na plakacie filmu biograficznego „I Wanna Dance With Somebody”

Kiedy premiera filmu „Devotion” z Jonathanem Majorsem?

Devotion” wejdzie na ekrany kin w ograniczonym repertuarze 14 października. Pełnoprawna premiera filmu zaplanowana została na 28 października

Źródło i zdj. Sony Pictures