Jonathan Pryce dołącza do obsady dwóch ostatnich sezonów „The Crown”

Twórcy serialu „The Crown” od Netfliksa znaleźli swojego nowego Księcia Filipa. Do obsady produkcji na dwa ostatnie sezony dołączył właśnie Jonathan Pryce nominowany ostatnio do Oscara za rolę w filmie „Dwóch papieży”.

Do tej pory w trzech sezonach Księcia Filipa grali Matt Smith w sezonach 1-2 i Tobias Menzies w sezonie 3. Wcześniej Netflix poinformował, że w piątej i szóstej serii Olivię Colman w roli Królowej Elżbiety II zastąpi Imelda Staunton, a rolę Małgorzaty Windsor od Heleny Bonham-Carter przejmie Lesley Manville.

Początkowo ustalono, że serial zakończy się na pięciu sezonach, ale ostatnio Netflix zmienił zdanie i pozwolił twórcom na stworzenie dodatkowego sezonu The Crown”.

Studio Left Bank Pictures, odpowiadające za produkcję „The Crown”, poinformowało niedawno, że na plan piątego sezonu ekipa wejdzie dopiero w czerwcu przyszłego roku, co pociągnie za sobą poważne przesunięcie daty premiery. To oznacza, że w 2021 roku na Netfliksie nie pojawią się nowe odcinki hitowego serialu.

Czwarta seria ma pojawić się na platformie Netflix jeszcze w tym roku. Akcja czwartego sezonu przeniesie się do lat 70. XX wieku, kiedy to Margaret Thatcher została pierwszą kobietą na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii. Żelazną Damę zagrała Gillian Anderson. Drugą z nowych postaci, która zadebiutuje w czwartym sezonie serialu The Crown”, będzie księżna Diana. W roli popularnej księżnej Walii, która zginęła w tragicznym wypadku w 1997 roku, zobaczymy początkującą aktorkę Emmę Corrin.

źródło: deadline.com / zdj. Netflix