Josh Hartnett gwiazdą nowego dreszczowca. Zdjęcia do filmu ruszyły mimo strajku

Następny thriller w wykonaniu M. Nighta Shyamalan, twórcy „Pukając do drzwi” i „Old” trafił do realizacji. Przy okazji ogłoszenia startu produkcji – objętej zgodą strajkującej gildii amerykańskich aktorów – ujawniono też, kogo zobaczymy na pierwszym planie. Gwiazdami produkcji zostali Josh Harnett („Oppenheimer”) i córka reżysera, piosenkarka Saleka Shyamalan. Jednocześnie poznaliśmy nowy tytuł

Przypomnijmy, że na mocy szerszego kontraktu Shyamalan (i jego filadelfijskie studio Blinding Edge Production) zajmuje się obecnie rozwijaniem wielu oryginalnych projektów dla wytwórni Warner Bros., z których przynajmniej część ma poprowadzić jako reżyser. Pierwszym tytułem ogłoszonym w ramach kontraktu okazał się dreszczowiec „Trap”, który – jak wynika z najnowszego raportu – właśnie zmienił nazwę na „Good Grades”. 

Nadchodzi kolejny thriller M. Night Shyamalana. Co o nim wiemy?

Jak wiele ostatnich projektów Shyamalana, i tym razem historia zostanie utrzymana w konwencji psychologicznego thrillera. Akcja ma rozegrać się podczas koncertu. „To będzie bardzo nietypowy film – z całą pewnością odmienny od tego, czym się ostatnimi czasy zajmuję. Nie mogę się doczekać, aż będę mógł opowiedzieć o nim nieco więcej. (...) Powiem jednak tyle, że choć samą historię możecie kojarzyć [z innych filmów], to sam punkt widzenia, z którego ją prowadzimy, będzie bardzo, bardzo unikalny” – zapowiadał filmowiec przed kilkoma miesiącami. 

Termin premiery filmu został wyznaczony na 2 sierpnia przyszłego roku i wygląda na to, że Warner robi wszystko, by nie musieć opóźniać debiutu. Na łamach Film Updates napisano dziś, że zdjęcia do „Good Grades” już ruszyły i toczyć się będą w całości na terenie Kanady.

W raporcie doprecyzowano też, że w ramach trzymającej w napięciu historii Saleka Shyamalan zagra rolę gwiazdy muzyki pop. Z kolei Joshowi Harnettowi przypadła kreacja ojca, który zabierze na jej koncert swoją córkę, nie mając pojęcia, jakie czekają na niego konsekwencje. 

Źródło: Film Updates / zdj. Paul Smith / Depositphotos